Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 22:56:50

Система mhGAP спрямована і на вчасну діагностику ментальних розладів, і на побудову довірливої комунікації з пацієнтами, — сімейна лікарка Раїса Коробейнікова з Чернігова

03.04.2024   14:22Агенцiя

Щоб ментальна допомога стала максимально доступною, в Програму медгарантій було додано пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». А спеціальну підготовку за системою Mental Health Gap Action Programme проходять не лише сімейні лікарі, а й педіатри, терапевти, медсестри, медбрати, фельдшери, працівники екстреної медичної допомоги.


    «Розладів ментального здоров’я і до повномасштабного вторгнення було достатньо. Але тепер з кожним місяцем їхня кількість зростає. Нині близько третини усіх звернень пов’язані саме з психологічним станом. І йдеться не тільки про тривожність або труднощі з концентрацією. З’являються фізичні симптоми, яким немає пояснень, адже за результатами проведених обстежень – біологічно організм у нормі», – розповідає Раїса Коробейнікова, сімейна лікарка з КНП «Чернігівський районний центр ПМСД».

Пані Раїса вже 34 роки піклується про пацієнтів і як ніхто інший знає: добрі аналізи зовсім не означають, що скарга людини більше не потребує уваги. І на власному досвіді впевнилася, що психологічна допомога має завжди бути поруч – доступною і зрозумілою для кожного, хто її потребує.

    «Саме тому я залюбки пройшла курс mhGAP. Ця програма ВООЗ спрямована і на вчасну діагностику ментальних розладів, і на побудову довірливої комунікації з пацієнтами. Люди остерігаються психотерапевтів і психіатрів. А от медичні працівники первинної ланки мають вищу довіру та не викликають неприємних асоціацій – отже, і звертатися до нас будуть більше людей», – впевнена лікарка.

Щоб ментальна допомога стала максимально доступною, в Програму медгарантій було додано пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». А спеціальну підготовку за системою Mental Health Gap Action Programme проходять не лише сімейні лікарі, а й педіатри, терапевти, медсестри, медбрати, фельдшери, працівники екстреної медичної допомоги.

    «Ми також вчилися, як запобігати власним проблемам, пов’язаним з професійним вигоранням. Після курсу у мене значно зросла впевненість у собі та свої навичках, а також підвищилася компетентність у роботі з пацієнтами, які потребують ментальної підтримки. Стало легше визначити наявність чи відсутність розладу, розпізнати його. І чим більше фахівців зможуть надавати кваліфіковану допомогу, тим стійкішим буде наше суспільство під час війни та після неї», – впевнена Раїса Коробейнікова.

Нагадаємо, що після навчання mhGAP сімейний лікар не стає психіатром. Якщо під час прийому стає зрозуміло, що ситуація поза межами компетенції «первинки», то медик перенаправить пацієнта до вузького спеціаліста.

Програма впроваджується за підтримки Міністерства охорони здоров'я України. Масштабування навчання відбувається в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” за ініціативою Олени Зеленської.

За інформацією Національної служби здоров’я України
 

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини