Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 17:26:09

USAID відновлює доступ до якісної лабораторної діагностики для 30 000 жителів Чернігівської області

02.04.2024   12:57Агенцiя

Центр первинної медичної допомоги (ЦПМД) у Бобровиці на Чернігівщині є важливим осередком з надання життєво необхідних медичних послуг для жителів Бобровицької та Новобасанської територіальних громад. У 2022 році Бобровицький ЦПМД охопив близько 60 000 візитів пацієнтів з 54 населених пунктів області через свої 29 локацій.

Та внаслідок повномасштабного російського вторгнення й часткової окупації регіону деякі заклади охорони здоров’я Бобровицького ЦПМД зазнали значних втрат через руйнування приміщень, знищення й пошкодження медичного обладнання та крадіжку майна. Після деокупації надання деяких медичних послуг, зокрема і лабораторних, було перервано. Тож, аби забезпечити мінімальний доступ до медичної допомоги, амбулаторії, розташовані на деокупованих територіях, були устатковані обладнанням з інших амбулаторій ЦПМД. Однак це рішення було тимчасовим, адже воно обмежило доступ до послуг у тих лікарнях, де це обладнання було взяте.
Для подолання викликів, що постали внаслідок війни, Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» через свою Відкриту грантову програму підтримав відновлення доступу до лабораторної діагностики та підвищення комфорту пацієнтів і лікарів у 4 амбулаторіях Бобровицького ЦПМД, профінансувавши закупівлю:
•    Медичного обладнання: автоматичних гематологічних аналізаторів, імунофлуоресцентних аналізаторів крові, автоматичних аналізаторів швидкості осідання еритроцитів, міні-електрокардіографів, аналізаторів холестерину, офтальмоскопів з отоскопами, глюкометрів, медичних кушеток та медичних крісел;
•    Офісного обладнання: багатофункціональних пристроїв (принтер-ксерокс-сканер), комп'ютерів, кондиціонерів, офісних крісел, шаф, стелажів, столів та іншого.
Оновлене обладнання збільшить доступність лабораторних послуг у сільських районах області та зменшить час отримання результатів діагностики. А своєчасна діагностика, зрештою, покращить результати лікування та зменшить кількість випадків пізніх виявлень неінфекційних та інших захворювань.
Ця ініціатива не лише відновила доступ 30 000 жителів Бобровицької та Новобасанської територіальних громад до якісної лабораторної діагностики, яка оплачуються державою в межах Програми медичних гарантій, але й збільшила потужності ЦПМД з надання безперервної медичної допомоги для місцевого населення в умовах війни.
В результаті програми, більше гарантованих державою медичних послуг та, зокрема, лабораторних досліджень доступні місцевим мешканцям в 4 абулаторіях Бобровицького ЦПМД за адресами:
Бобровицька амбулаторія, м. Бобровиця, вул. Олега Бичка, 1
Нова басань, амбулаторія, с. Нова Басань, вул. Шевченка, 34
Амбуталорія в Новому Бикові: с. Новий Биків, вул. Центральна, 4
Кобижчанська амбулаторія: с. Кобижча, вул. Незалежності, 28


Довідка. Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров‘я» — це шестирічний проєкт, спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоров’я України за фінансового сприяння уряду США. Мета Проєкту полягає у сприянні розбудови прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя, здатної задовольняти актуальні потреби народу України. Шляхом підтримки медичної реформи на всіх рівнях та цифрової трансформації охорони здоров’я, Проєкт сприяє боротьбі з корупцією в медичному секторі та покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг. Після початку повномасштабного вторгнення росії Проєкт також сфокусував свою діяльність на стабілізації та відновленні системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медичних послуг для кожного українця, зменшення рівня захворюваності та зміцнення стійкості системи у протистоянні викликам війни.

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).