Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 04:51:10

Як відбудовуються громади Чернігівщини в умовах браку коштів – результати дослідження

02.04.2024   12:31Агенцiя

Громади Чернігівщини недоотримують податкових надходжень, через що значно скоротилися місцеві бюджети. В результаті органам місцевого самоврядування не вистачає коштів на відбудову та облаштування укриттів у закладах освіти. Про це управлінці громад Чернігівської області розповіли аналітикам Центру спільних дій у межах дослідження “Громади воєнного часу. Витривалі та спроможні”.

Ситуація з бюджетом-2024 подекуди критична настільки, що начальниця фінансового управління однієї з міських громад, що постраждали від бойових дій, сумнівається, чи буде можливість виплачувати заробітну плату в другому півріччі 2024 року.
Як зазначають працівники місцевих рад, у 2022-2023 роках вся область була віднесена до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії. Власники та користувачі земельних ділянок отримали дозвіл не сплачувати земельний податок та орендну плату за землю, тож громади втратили відповідні надходження.
Додаткових втрат місцеве самоврядування Чернігівської області зазнало від передачі частини податків на доходи фізичних осіб (ПДФО) із місцевих бюджетів до державного. Мається на увазі “військовий” ПДФО – податок з грошового забезпечення військовослужбовців, який спрямовувався до громад, в яких знаходилися військові частини. Місцеві управлінці вказують на те, що зараз вони позбавлені ресурсів, які могли б використати на відновлення, будівництво укриттів та підтримку Сил оборони.
За словами заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів влади однієї з деокупованих сільських громад, майже всі укриття вони ремонтували або будували коштом “військового” ПДФО. При цьому громада постійно допомагала армії: “Ми ремонтували приміщення, де жили військові, закуповували все необхідне для тих, хто виїжджав на виконання бойових завдань на Схід. А потім все це забрали”, – констатує заступник сільського голови.
Щоб компенсувати відсутні податкові надходження, місцеве самоврядування почало розвивати міжнародну співпрацю. Різні недержавні організації та благодійні фонди, а також іноземні муніципалітети тісно співпрацюють з українських громадами. Наразі вони спільно реалізовують низку проєктів – від гуманітарної допомоги до розвитку бізнесу і створення хабів соціальної та психологічної допомоги.
Детальніше дізнатися про те, якою на сьогодні є ситуація у громадах Чернігівської області та решти регіонів України можна у дослідженні Центру спільних дій за посиланням.
З 15 листопада 2023 року по 17 січня 2024 року Центр провів масштабне дослідження стійкості громад під час війни: 60 напівструктурованих інтерв’ю з представниками ОМС і кабінетне дослідження стратегічних документів територіальних громад, яке передбачало оцінку та аналіз ефективності стратегій розвитку, планів відновлення та/або їх проєктів. Центр спільних дій зберігає анонімність учасників дослідження задля їхньої безпеки.
 

Останні новини Чернігівщини

Віддавав накази на утримання людей в підвалі Ягіднянської школи в якості «живого щита» – судитимуть російського командира

Віддавав накази на утримання людей в підвалі Ягіднянської школи в якості «живого щита» – судитимуть російського командира 17:22

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця рф, командира зведеного підрозділу за фактами віддання наказів та порушення законів і звичаїв війни (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).

“Весняні ритми” духового оркестру 16:30

“Весняними ритмами” порадував глядачів духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру. 21 квітня 2024 року публіка змогла сповна насолодитися новою концертною програмою оркестру під такою назвою.

У Чернігівській області 10 закладів надають медичну допомогу при інсульті

У Чернігівській області 10 закладів надають медичну допомогу при інсульті 12:36

Допомога при гострому мозковому інсульті входить до Програми медичних гарантій, пацієнт із підозрою на інсульт безоплатно отримує всю необхідну діагностику, а у разі підтвердження діагнозу – лікування. У Чернігівській області допомогу при інсульті надають 10 закладів, які мають договір з Національною службою здоров’я України.

Легендарний лікер Jägermeister: як виготовляється та як правильно пити? 12:28

Більше восьмидесяти натуральних компонентів, строго виважена рецептура та понад 80 років історії — все це характеризує один з найвідоміших лікерів у світі, Jägermeister.

За матеріалами СБУ винесено вирок двом рашистам, які знущалися над мешканцями Чернігівщини

За матеріалами СБУ винесено вирок двом рашистам, які знущалися над мешканцями Чернігівщини 12:20

За матеріалами СБУ суд виніс вирок двом російським військовим, які скоювали воєнні злочини під час окупації Чернігівської області.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини