Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 травня, 06:22:15

У Чернігівській області діагноз “туберкульоз” у 2023 році встановлено 450 особам

25.03.2024   11:10Агенцiя

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія (паличка Коха).

В Україні діагностику та лікування туберкульозу покриває Програма медичних гарантій (ПМГ), для пацієнтів ці послуги є безоплатними. У ПМГ є два пакети, пов’язаних з цим інфекційним захворюванням. За пакетом “Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах” договір із Національною службою здоров’я України уклав 21 медичний заклад, це профільні протитуберкульозні або фтизіатричні центри. На Чернігівщині послуги надає  Чернігівська обласна лікарня.

За лікування одного пацієнта у протитуберкульозному диспансері чи фтизіатричному центрі НСЗУ сплачує лікарні 49 620 грн. У цю суму входять діагностика, лабораторні дослідження, супровід і власне лікування. Після того, як у пацієнта перестає виділятися мікобактерія, він може продовжувати отримувати медичну допомогу на первинному рівні медичної допомоги та вести активне соціальне життя.

У Чернігівській області 2234 пацієнтів, яким встановлено діагноз “туберкульоз”, 450 дізналися про свою хворобу минулого року. Загалом в Україні 98773 осіб із виявленим захворюванням, 22 379 діагнозів встановлено у 2023 році.

“Пацієнти із встановленим діагнозом “туберкульоз” можуть звернутися до лікарні без направлення. В протитуберкульозному диспансері чи фтизіатричному центрі оглянуть пацієнта або пацієнтку та скерують подальший маршрут. Підставами для отримання лікування також є направлення сімейного або лікуючого лікаря та  переведення з іншого медичного закладу”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Безоплатні послуги в межах пакету “Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах”:
●    консультування, амбулаторна та стаціонарна медична допомога;
●    аналізи: від розгорнутого клінічного аналізу крові до різних типів досліджень мокротиння та інших зразків біологічного матеріалу;
●    інструментальні обстеження: рентгенологічні (в тому числі КТ), ультразвукові, ендоскопічні (зокрема, бронхоскопія) та інші, відповідно до галузевих стандартів;
●    розробка індивідуального плану лікування пацієнтам на амбулаторному та/або стаціонарному етапі з урахуванням їх супутніх захворювань, оцінка та формування прихильності пацієнтів до лікування, коригування плану лікування (в тому числі із залученням психолога та соціальних працівників);
●    консультування психологами, лікарями-фтизіатрами та лікарями інших спеціальностей, зокрема, із застосуванням телемедичних технологій;
●    призначення протитуберкульозної терапії та корекція лікування з урахуванням чутливості/резистентності мікроорганізмів до медикаментів тощо;
●    визначення показань до госпіталізації пацієнтів та при необхідності госпіталізація;
●    організація амбулаторного лікування для пацієнтів, у тому числі із залученням лікарів ПМД;
●    моніторинг результатів ефективності та безпеки лікування пацієнта/пацієнтки та побічних реакцій на протитуберкульозні препарати;
●    надання необхідної допомоги пацієнтам із ТБ мультидисциплінарною командою з питань медико-психологічного та соціального супроводу та ін.

За пакетом “Супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги” договори з НСЗУ мають 646 медичних закладів, з них 29 – на Чернігівщині. Знайти адреси цих лікарень можна на дашборді НСЗУ https://cutt.ly/Vw0X3APC або за номером контакт-центру НСЗУ 16-77.
 

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини