Відновлення доріг Чернігівщини: від реалізованого – до запланованого
Саме про автодороги місцевого значення, їх ремонт та експлуатаційне утримання говорили сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА.
За словами Олександра Мисника, директора Державного підприємства "Агентство місцевих доріг Чернігівської області", минулого року на капремонти та утримання виділено 825,8 мільйона гривень, з яких майже 41 мільйон – співфінансування територіальних громад.
Близько 192 мільйона гривень від загальної суми витрачено на капітальні видатки. Приміром, розпочато капремонт двох доріг: О251509 Прилуки – Сергіївка – Білошапки – Линовиця та О250920 Корюківка – Наумівка – Перелюб – Погорільці – Семенівка з під'їздом до с. Баранівка. Ще понад 518 мільйонів використано на експлуатаційне утримання автодоріг.
«Що стосується планів на поточний рік, то Законом України «Про державний бюджет України на 2024 рік» субвенція з державного бюджету України місцевим бюджетам на дороги не передбачена», – зауважив спікер.
Тому розраховувати можна лише на загальний залишок коштів на початок 2024 року (враховуючи попередні роки) – 117 мільйонів гривень.
«Згідно з розрахунками, на утримання одного кілометра дороги необхідно близько 482 тисячі гривень на рік. З тими коштами, які в нас є, – це 2,1% від потреби. Більша частина суми піде на зимове утримання доріг. І вже в цьому місяці на такі потреби витрачено близько 20 мільйонів гривень», – прокоментував Олександр Мисник.
За словами спікера, цьогоріч продовжиться капітальний ремонт двох доріг, про які вже зазначалося. Частина коштів буде спрямована на завершення ремонтів трьох мостів, а також на ремонт дороги в Новгороді-Сіверському (на умовах співфінансування з громадою).
Щоб якісно відновити автомобільну мережу регіону та підтримувати її в належному стані, необхідні значні суми, які не передбачені у державному бюджеті. Як вихід із ситуації – залучення коштів територіальних громад на умовах співфінансування для нагальних робіт.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46
За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).
“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45
Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.
Засуджено мешканця м.Чернігова за розбійний напад на військовослужбовця 16:21
Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 32-річного місцевого жителя у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненому в умовахвоєнного стану особою, яка раніше вчиняла розбій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.
Ще три громади області розробляють концепти безбар’єрних маршрутів 15:39
На Чернігівщині триває робота над формуванням комплексної мережі безбар’єрних маршрутів. Крім Олишівської селищної ради, дорожні карти таких проєктів намітили також Гончарівська, Коропська та Парафіївська громади.
Засуджено до 10 років позбавлення волі чоловіка за вбивство односельчанина 14:57
Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 54-річного мешканця одного з сіл Чернігівського району та області за фактом умисного вбивства знайомого своєї дружини (ч.1 ст.115 КК України).