Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 травня, 02:19:25

І знову “Популярна та невідома музика України та світу”

15.12.2023   13:19Агенцiя

На численні прохання глядачів 14 грудня 2023 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” на чолі із заслуженим діячем мистецтв України Миколою Сукачем знову виконав програму “Популярна та невідома музика України та світу”.

Представлені у програмі твори і їх автори – доволі знакові в історії музичного мистецтва. У першому відділенні були зіграні композиції, написані митцями, чиї життя і творчість пов’язані з Харковом і які стали жертвами радянського тоталітаризму. Дмитро Клебанов, чий “Парафраз на тему української пісні “Думи мої” прозвучав у концерті, – автор численних опер, симфоній, концертів, інструментальних п’єс; його Перша симфонія “Бабин Яр” була заборонена у 1945 році і вперше була виконана лише у 1990-му.
По різному склалася доля братів Федора Якименка і Якова Степового (у концерті прозвучали їх твори – “Ноктюрн” і “Прелюд пам’яті Т. Г. Шевченка” відповідно). Композитор-імпресіоніст Федір Якименко викладав у Санкт-Петербурзькій консерваторії, вчив Ігоря Стравинського. В його доробку, зокрема, дві симфонії, симфонічні поеми, сонати для скрипки, численні фортепіанні твори. У 20-х роках ХХ століття був змушений емігрувати. В еміграції, крім педагогічної праці, виступав як піаніст і диригент. В свою чергу, Яків Степовий, якого називають одним із фундаторів національної композиторської школи, пішов шляхом старшого брата, закінчив ту ж консерваторію. У Першу світову був мобілізований. Помер за загадковий обставин у 1921 році.
Володимир Підгорний – творчий наставник Миколи Сукача. Він автор низки творів для симфонічного оркестру, інструментальних композицій, пісень. У програмі пролунала “Прелюдія “На спомин тих, хто нас залишив”.
Завершила “українську” частину програми “Австрійська сюїта” Сергія Борткевича.
“Музика світу” проєкту “Популярна та невідома музика України та світу” була представлена композиціями валійця Карла Дженкінса – “Палладіо”, Георга Фрідріха Генделя – Кончерто гроссо оп.6 №6 до мінор, Франческо Джемініані – Кончерто гроссо оп.3 №5 сі-бемоль мажор, а також надпопулярними “Адажіо Альбіноні” Ремо Джадзотто, “Турецьким рондо” Вольфганга Амадея Моцарта та Полонезом №13 Міхала Огінського.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини