Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 серпня, 19:07:53

Гроші ходять за людиною…

06.12.2023   12:35Агенцiя

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.

     Сертифікат на навчання можуть отримати зареєстровані безробітні та у стислі терміни (від 1 до 6 місяців) здобути нові професійні компетенції та підвищити рівень конкурентоспроможності на ринку праці.Навчання можливе як у навчальних закладах, так і у роботодавця безпосередньо на робочому місці за індивідуальною формою або шляхом стажування, а ще - у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які сьогодні пропонують на вибір 95 ліцензованих професійта понад 250 напрямів підвищення кваліфікаціїhttps://is.gd/0pdj6c

Навчаються безробітні на замовлення роботодавців з гарантією працевлаштування. У період навчання вони отримують допомогу по безробіттю, забезпечуються гуртожитком, їм компенсуються витрати на проїзд.
Так, у поточному році професійне навчання за направленням служби зайнятості проходили 649 безробітних області. Вчилися на швачок, токарів, водіїв тролейбуса, операторів котельні, кухарів, перукарів та манікюрників.

 Ваучер на навчання – друга програма, яка дає право окремим категоріям громадян, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, підвищити свій фаховий рівень або здобути нову професію чи спеціальність. Ваучер можна отримати за однією з124 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку. Максимальнавартість ваучера - 26840 грн (якщо вартість навчання більша, то різницю доведеться оплатити самостійно чи за рахунок роботодавця).Детальніше читайтеза посиланням:https://is.gd/6czbRh
На Чернігівщині цьогоріч службою зайнятості видано 363 ваучери на навчання. Наші земляки обрали такі професії: електрогазозварник, кухар, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, машиніст крану автомобільного, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, монтажник гіпсокартонних конструкцій тощо.

Консультації на нашому каналіонлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Пресслужба обласного центру зайнятості
 

Останні новини Чернігівщини

Карло Мускат з програмою “Miyagi” виступив у дворику філармонійного центру 14:37

16 серпня 2025 року саксофоніст, композитор, бендлідер Карло Мускат знову зустрівся з чернігівською публікою в рамках традиційних вечорів джазу у затишному дворику обласного філармонійного центру.

Як впоратися з тривогою: чернігівців запрошують на безоплатний онлайн-воркшоп з психологинею 14:35

Тривожні думки, конфлікти, безсонні ночі через обстріли — усе це виснажує і забирає сили.

Вимагали гроші у в’язнів задля їх безпечного знаходження в установі виконання покарань – викрито трьох осіб 14:31

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом особам у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з погрозою насильства над потерпілим, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 189 КК України).

Жінки опановують «чоловічі» професії 14:09

Триває реалізація експериментального проєкту служби зайнятості, який дає жінкам можливість освоювати професії, що традиційно вважалися «чоловічими». Мета ініціативи — зруйнувати застарілі стереотипи, відкрити жінкам нові перспективи працевлаштування, а роботодавцям розширити можливості кадрового забезпечення.

Колишнього керівника держпідприємства засуджено до 8 років за розтрату зерна на 800 тис. грн

Колишнього керівника держпідприємства засуджено до 8 років за розтрату зерна на 800 тис. грн 12:28

За публічного обвинувачення прокурорів Ніжинської окружної прокуратури визнано винним колишнього виконувача обов’язків директора державного підприємства у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини