Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 17:30:01

90,7% жителів Чернігівщини підтримують використання української мови у сфері обслуговування — дослідження фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова

17.11.2023   14:30Агенцiя

90,7% жителів Чернігівщини погоджуються з необхідністю використання української мови у сфері обслуговування. Також, більшістьжителівЧернігівщинипідтримуютьзаборонуросійськихкультурнихпродуктіввУкраїні, 22% опитанихвважають, щотака заборона обмежуєїх права.

Церезультатидослідження про суспільно-політичні погляди жителів Чернігівської області фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, які презентували у хабі «МедіаБаза. Чернігів».
«До повномасштабної війни у людей не було розуміння, чому потрібно забороняти російські культурні продукти й обмежувати їх доступ до українського ринку. У попередніх наших опитуваннях, до повномасштабної війни, українці погоджувалися, що це необхідний крок тільки на Заході. Навіть в Центрі нашої держави, куди відноситься Чернігівщина та Сумщина, не було такого розуміння навіщо потрібно це робити. На щастя, люди зараз здебільшого погоджуються, що це необхідний крок для захисту держави. Це ще один вимір нашої безпеки», — зазначив аналітик фонду “Демократичні ініціативи” Сергій Шаповалов під час презентації дослідження.
Окрім того, 67% опитаних на Чернігівщині  вважають, що діяльність УПЦ МП сприяє російській агресії.
Відповідно до дослідження, жителі Чернігівщини критично налаштовані до місцевої влади. 42% опитаних вважають, що за останній рік місцевій владі не вдалося досягти змін на краще у жодній сфері, проте половина опитаних вважають, що місцева влада справляється зі своїми обов’язками.
Сергій Шаповалов зазначає,що до повномасштабного вторгнення людей більше хвилювали питання корупції та економіки, однак зараз людей більше хвилюють інші проблеми. «Люди говорять про обстріли українських міст, відключення електрики, яке може бути наслідком цих обстрілів. Тобто напередодні зими люди, вочевидь, очікують, що росіяни будуть повторювати те, що вони робили попередній рік», — сказав аналітик Сергій Шаповалов.
Також майже 60% респондентів не вважають, що системи ППО, які надали держави-партнери, прикривають тільки столицю України. У той же час, понад третина опитаних притримуються думки, що центральну владу більше турбує доля інших областей, аніж Чернігівщини.
Опитування проводилося Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 11 по 21 вересня поточного року. 257 респондентів з Чернігова та області відповіли на запитання, що стосувалися ставлення до діючої влади та соціально-економічних проблем регіону.
З усіма результатами опитування можна ознайомитися за посиланням.
Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою  вибіркою  із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів  за статево-віковими квотами).  Структура вибіркової сукупност івідтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (завіком, статтю, типом поселення).


Теоретична похибка вибірки не перевищує 6,3% для  Сумської  та Чернігівської областей. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією громадян.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини