Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 16:46:05

Результати вересневих досліджень довкілля Чернігівщини

25.10.2023   11:26Агенцiя

У вересні відібрано й перевірено 124 проби на вміст радіонуклідів в сільськогосподарській і лісогосподарській продукції в Новгород-Сіверському та Чернігівському районах. Перевищень допустимого рівня вмісту радіонуклідів в дослідній продукції (молочні продукти, зерно, овочі тощо) не виявлено.

Радіаційний фон атмосферного повітря Чернігівщини упродовж минулого місяця коливався в межах від 10 до 17 мкР/год (при нормі 30 мкР/год) і в середньому по області становив 13 мкР/год.
Моніторингові дослідження атмосферного повітря Чернігова показали, що повітря міста було найбільш забруднено діоксидом азоту (NO2). Це безбарвний газ, без запаху, небезпечний при взаємодії з вихлопними газами (створює смог), в результаті реакції діоксиду азоту з водою та діоксидом сірки утворюється кислотний дощ. Зокрема, підвищена концентрація діоксиду азоту спричиняє кашель та головний біль.

Основні джерела викидів цього газу – електроенергетика, промисловість, металургія, транспорт. На Чернігівщині – це викиди вихлопних газів автомобілів, максимальна кількість яких реєструється в години пік.

За результатами вересневих спостережень поверхневих вод річок Десна, Білоус, Мена, Остер та Удай у вересні відімчалося зниження розчиненого у воді кисню до 1,34-1,60 мгО2/дм3 (при нормі 4-6 мгО2/дм3).

На цей показник негативно впливають такі чинники, як вітер, течії, атмосферні опади, різкі зміни температури та інші.

Розчинений у воді кисень витрачається на дихання тварин й окислення органічних речовин. При його низькій концентрації виникає замор риби, яка гине від задухи.

Також зафіксовано перевищення показника біохімічного споживання кисню в річках Білоус, Мена, Остер та Удай. Серед причин – високий вміст органічних речовин у воді, зумовлений зниженням вмісту розчиненого кисню.

Крім того, відмічався високий вміст нітритів в р. Білоус в межах міста Чернігів та р. Удай нижче міста Прилуки, перевищення нітритів може бути спричинене забрудненням води господарсько-побутовими стічними водами, стоками сільськогосподарських підприємств та випасом великої рогатої худоби біля водойм.

З детальною щомісячною моніторинговою інформацією можна ознайомитися на офіційному вебсайті Департаменту .

 
Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини