На відновлення пошкоджених під час бойових дій пам'ятників на могилах військових виділять кошти з міського бюджету
14 пам’ятників на могилах військовослужбовців на кладовищі «Яцево», що були пошкоджені під час активних бойових дій, відновлять коштом міського бюджету. Про це повідомив в.о. міського голови Олександр Ломако під час загальноміської наради третього жовтня.
— Найбільш правильний варіант – запропонувати людям встановити нові пам’ятники і повторно надати матеріальну допомогу на такі роботи. Для цього треба підготувати зміни до відповідної міської Програми та винести на розгляд сесії, щоб рідні змогли отримати матеріальну допомогу та відновлювати пам’ятники, — говорить в. о. міського голови.

Зміни до відповідної міської Програми планують внести вже до кінця 2023-го року. Крім того, і переглянути розмір компенсації.
— Треба подивитися скільки коштує середній пам'ятник, який люди ставлять, і збільшити розмір компенсації. У нас зараз 20 тисяч гривень, але ми розуміємо, що є інфляція, здорожчання матеріалів, очевидно, що це має бути сума 30-40 тисяч. Цього має бути достатньо, аби встановити новий пам'ятник, — зазначає Олександр Ломако.
Наголосив в.о. міського голови і на важливості, визначитися вже зараз із процедурою контролю за використанням коштів, що виділять на відновлення цих 14 пам'ятників:
— Треба визначитися, хто буде контролювати це питання. Щоб ми не отримали таку ситуацію: кошти люди отримають, а пам’ятники не відновлюватимуть. В такому випадку нам дорікатимуть чернігівці і нам самим буде соромно від того, що пам’ятники нашим захисникам досі зруйновані або пошкоджені.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54
Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.
В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47
Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.
23 грудня: цей день в Україні і світі 08:40
День 1399 Російська агресія - Day 1399 Russian aggression