Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»
У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

Найпоширеніші симптоми: нежить, головний біль, втома, чхання та біль у горлі та рідше — подразнення очей і висипи. Наразі у світі зареєстровано майже 100 тисяч нових випадків захворювання, викликаних новим варіантом коронавірусної інфекції (зокрема, у Великій Британії, США, Південній Африці, Швеції, Франції, Португалії, Канаді, Таїланді, Швейцарії та Австралії). В Україні випадків захворювання, викликаних новим штамом, не зареєстровано.
«Ми не виключаємо, що новий варіант коронавірусної інфекції зʼявиться на території України. Враховуючи, що тисячі українців, які вимушено покинули свої домівки через війну, приїжджатимуть або повертатимуться додому з країн, де вже є новий штам. За результатами секвенування, тобто лабораторного дослідження зразків, відібраних від захворілих на COVID-19, проведених у національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я, наразі випадків штаму “Піроли” на території України не зареєстровано. Усі виявлені мутації наразі є довкола штаму “Омікрон”. Тому єдиним дієвим способом забезпечення імунітету залишається вакцинація, особливо для людей з хронічними захворюваннями та населення, старше 60 років», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
У кожній області під час епідсезону 2023/24 спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб продовжать відбирати зразки, лабораторно досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають. Секвенування дозволяє відстежувати наявні штами та характер мутацій, які виникають, — для вживання оперативних заходів в разі збільшення випадків захворюваності восени і взимку.
Рекомендована вакцинація залишається безоплатною у сімейного лікаря та пунктах щеплень. Людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; вагітним, людям, старшим за 60 років; які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, — необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення.
Загальний рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустера — це 3 щеплення. Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Для групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 рекомендовано отримати додатковий бустер, якщо минуло понад 6 місяців від попереднього бустера. Також в Україні дозволена вакцинація проти COVID-19 з 5-річного віку.
Міністерство охорони здоров'я України
Останні новини Чернігівщини
«Кроки до допомоги»: чернігівські поліцейські долучилися до акції з протидії домашньому насильству 11:04
В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Чернігівського райуправління проводять інформаційно-профілактичні заходи з містянами. Вони мають на меті підвищити рівень обізнаності чернігівців з алгоритмами захисту від домашнього насильства.
Відзнаки «За оборону Чернігова» вручили до Дня Збройних Сил України. Посмертно 11:01
28 листопада у сесійній залі Чернігівської міської ради відбулося вручення 50 відзнак «За оборону Чернігова» (посмертно). Медалі близьким загиблих воїнів вручав в.о. міського голови Олександр Ломако та міський голова (2015-2023 рр.) Владислав Атрошенко.
У місті зараз працює 44 одиниці спецтехніки та 376 комунальників 10:57
Комунальна спецтехніка та працівники підприємств зараз працюють над розчищенням снігу.
Мобільні бригади медиків продовжують роботу в громадах: лікарі відвідали Перелюб, Новий Биків та Рудівку 10:53
16 листопада мобільна медична бригада з Чернігова побувала у селі Новий Биків Ніжинського району. Про візит місцеві жителі були заздалегідь оповіщені через соціальні мережі та оголошення.

Флешмоб до Національного тижня читання 10:50
Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових запрошує долучитися до флешмобу, який відбудеться з 4 до 10 грудня в межах Національного тижня читання.