Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 06:26:29

У листопаді екоінспекція області провела 197 перевірок та стягнула 27, 6 тисяч гривень штрафів

17.12.2012   11:33Агенцiя

Протягом листопада інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 197 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 103 об’єктах різної форми власності, з них комплексно – 76.

За результатами перевірок складено 143 протоколи про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 139 осіб. Матеріали 4-х справ передано у судові органи та 4-х – у правоохоронні органи. Порушено 1 кримінальну справу.

Загальна сума накладених штрафів склала 24,599 тис.грн., стягнуто 27,625 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:

– у сфері державного контролю за водними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 40 осіб. Накладено штрафів на суму 5,763 тис.грн., стягнуто 5,712 тис.грн.;

– у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 35 осіб. Накладено штрафів на суму 8,177 тис.грн., стягнуто 13,804 тис.грн.;

– у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 28 осіб. Накладено штрафів на суму 4,692 тис.грн., стягнуто 3,026 тис.грн.;

– у сфері державного контролю по рослинному світу до адміністративної відповідальності притягнуто 14 осіб. Накладено штрафів на суму 1,836 тис.грн., стягнуто 2,516 тис.грн.

За результатами інспекційної діяльності у листопаді, пред’явлено 21 претензію та позовів за екологічні збитки на загальну суму 10848,690 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 10858,676 тис.грн.

Зокрема, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ДП “Ніжинське лісове господарство” (м. Ніжин) виявила порушення вимог ст. 19 Лісового кодексу України, п. 2 “Порядку спеціального використання лісових ресурсів” та п. 43 “Санітарних правил в лісах України”.

В результаті перевірки встановлено:
– у Вертіївському та Іржавському лісництвах ДП “Ніжинське лісове господарство” виявлені факти пошкодження дерев до ступеня неприпинення росту.
– у Кобижчанському та Носівському лісництвах ДП “Ніжинське лісове господарство” виявлені факти пошкодження дерев та захаращення суміжних виділів порубковими рештками.
Складені польові перелікові відомості.
ДП “Ніжинське лісове господарство” пред’явлена претензія про відшкодування шкоди у сумі 8 026 грн., заподіяних державі порушенням природоохоронного законодавства внаслідок пошкодження дерев до ступеня припинення і неприпинення росту не призначених в рубку дерев.
Також, під час проведення планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ПАТ “Носівське хлібоприймальне підприємство” (м. Носівка) Державна екологічна інспекція у Чернігівській області виявила порушення ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.
Підприємством здійснювалися викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади.
Порушнику пред’явлена претензія про добровільне відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при викидах без дозволу за період з 04.10.12р. по 25.10.12р. Сума збитків становить 11 748 грн.
При проведенні планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства КП “Бахмач-водсервіс” Державна екологічна інспекція у Чернігівській області виявила порушення вимог Водного кодексу України та Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”.
При перевірці встановлено, що підприємством скидалися зворотні води з перевищенням нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин в водний об’єкт (струмок Парасючка, що впадає в річку Борзенка). За період з 01.01.11р. по 31.12.11р. скинуто 171800 м3 зворотних вод.

Сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів в результаті скиду недостатньо очищених стічних вод КП “Бахмач-водсервіс” по струмку Парасючка в річку Борзенка, становить 5 892 гривні.

Порушнику пред’явлено претензію про добровільне відшкодування збитків.

За порушення природоохоронного законодавства у листопаді Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність 7-ми об’єктів:
– Експлуатацію водогрійного котла марки КВК-100 на твердому паливі ТОВ “Профітекс Україна”;
– Діяльність по облаштуванню штучної водойми громадянином Сухолєтом В.М.;
– Експлуатацію механічної майстерні, зварювального поста, п’яти ліній екструзійних для виготовлення погонажних виробів ТОВ “Інкос”;
– Експлуатацію млина, зварювального поста, пилорами, двох конвекторів газових, складу пальне-мастильних матеріалів сільськогосподарського ТОВ “Агрофірми ”Світанок”;
– Скид стічних вод ПАТ “Ічнянський молочно-консервний комбінат”;
– Діяльність стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (пилорама стрічкова) ПП “Мартикет”;
– Діяльність стаціонарної насосної станції для забору води з р. Білоус ТОВ Українсько-Німецьке спільне підприємство “Союз підприємців України-Німеччини”.
Підприємствами та організаціями порушено вимоги Законів України “Про охорону атмосферного повітря” і “Про охорону земель” та Водного Кодексу України. Рішення щодо відновлення діяльності можуть бути прийняті за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 7583 одиниці пересувних транспортних засобів та 3174 вагони.

Здійснено екологічний контроль 16063,5 тон вантажів та радіологічний контроль 278670,6 тон вантажів.

Тетяна Войтенко, головний спеціаліст у зв’язках з громадськістю та ЗМІ
Держекоінспекції у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини