Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 травня, 01:55:11

Увага! Шахраї створюють фейкові оголошення з продажу дров у соцмережах! Поліція закликає громадян не надсилати передоплату за неіснуючий товар

26.09.2023   14:18Агенцiя

З настанням осені активізувалися шахраї, які розміщують у місцевих групах на «Фейсбуці» фейкові оголошення про продаж дров.

Такі оголошення, як правило, супроводжують фото вантажівок з дровами, які пропонують купити за вигідною ціною і одразу ж доставити до двору покупця. Поліція закликає громадян не перераховувати гроші у якості передоплати за дрова, поки ви не впевнитеся у наявності товару.

 Вчора до поліції надійшла заява від мешканки Деснянської громади Чернігівського району, яка повідомила, що ще 21 вересня вона побачила в місцевій спільноті на «Фейсбуці» оголошення про продаж дров. Зв’язавшись із продавцем, вона надіслала йому передоплату за дрова – 6600 гривень. Однак товару так і не отримала, а «продавець» перестав виходити на зв'язок.

Того ж дня до поліції звернулася інша мешканка цієїж громади, яка також знайшла у групі на «Фейсбуці» подібне оголошення і так само перерахувала передоплату за дрова у сумі 7200 гривень. Після цього зв'язок із «продавцем» обірвався. Зрозумівши, що її ошукали, потерпіла звернулась по допомогу до поліції.

Нині поліцейські шукають причетних до шахрайств у рамках відкритих кримінальних проваджень.

Поліція Чернігівської області закликає громадян: щоб не потрапити на гачок шахраїв, розраховуйтеся за товар лише тоді, як отримаєте і особисто оглянете його. Особливу недовіру має викликати надміру привабливий зміст оголошень.

Користуючись сезонним попитом на дрова, шахраї розміщують фейкові повідомлення у місцевих групах в соцмережах «Підслухано в нашій громаді», «Куплю-продам», «Дошка оголошень» тощо. Зловмисники можуть видавати себе за «співробітників лісгоспу» чи мешканців сусіднього села, аби втертися в довіру до громадян і переконати їх надіслати гроші у якості передоплати за дрова.

Поліцейські наполегливо рекомендують мешканцям Чернігівщини бути обачними під час покупок в соцмережах та на сайтах безкоштовних оголошень.

Останні новини Чернігівщини

 Інклюзивний театр для кожної дитини: Чернігівський театр ляльок розвиває безбар’єрні культурні ініціативи

Інклюзивний театр для кожної дитини: Чернігівський театр ляльок розвиває безбар’єрні культурні ініціативи 10:21

Чернігівський обласний театр ляльок імені Олександра Довженка постійно працює над тим, щоб культурні послуги були доступними для всіх дітей, зокрема для юних глядачів з особливими освітніми потребами

Аграрії області засіяли майже половину від прогнозованих площ 09:49

На Чернігівщині тривають весняно-польові роботи. Станом на 11 травня ярими культурами вже засіяно 505,1 тис. га.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:46

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 4 особи постраждали.

12 травня: цей день в Україні і світі

12 травня: цей день в Україні і світі 08:44

День 1539 Російська агресія - Day 1539 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини