Перенесення дати Дня міста: остаточна дискусія відбудеться після Перемоги
Дискусію, коли відзначати День міста, у Чернігові продовжать після Перемоги. Про це повідомив в.о. міського голови Олександр Ломако під час вручення відзнак «За оборону Чернігова», яке відбувалося 21 вересня з нагоди Дня міста-2023.
Зазначимо, що протягом останніх років історики, місцева влада, громадськість обговорювали можливість перенесення дати та визначалися з новою, яка б найбільше відповідала понад 1300-літній історії Чернігова.
Відзначати День міста саме 21 вересня у місті почали з 90-х років. Цього дня 1943 року з Чернігова вигнали нацистських загарбників.
— 21 вересня 2023 року — 80-та річниця «визволення» міста від нацистських загарбників. Сьогодні більш прийнятна фраза «вигнання». Ми чудово розуміємо, що 21 вересня 1943 року в місто не прийшла українська влада, а один окупаційний режим змінив інший. Незалежність і справжнє визволення прийшло в Чернігів в 1991 році, — говорить Олександр Ломако.
21 вересня 1943 року — не найбільш визначна подія в понад 1300-літній історії нашого міста. Про це неодноразово зазначали історики, дискутуючи на тему перенесення Дня міста. В.о. міського голови говорить, що це питання обговорюватимуть й надалі, але остаточно рішення затверджуватимуть вже після Перемоги.
— Є досить багато дискусій про необхідність перенесення Дня міста. В цьому є логіка, тому що місто з понад 1300-річною історією, а ми прив'язуємось до подій 80-річної давнини. Зараз змінюється ситуація, приходить покоління нових героїв. Я вважаю, що ця дискусія має бути проведена і завершена після нашої Перемоги. Хоча б з точки зору, що в ній мають брати участь наші воїни, які зараз захищають наше право жити і працювати в мирному Чернігові, — зазначив в.о. міського голови Чернігова.
Серед варіантів дати Дня міста, розглядають, наприклад, 27 березня — День надання Чернігову Магдебурзького права, або ж пропонують його відзначати у перші вихідні вересня, не прив'язуючись до жодної історичної події.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.