Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 листопада, 17:19:14

Регіональний офіс міжнародного співробітництва: на часі – консолідація зусиль у підготовці до зими

23.09.2023   11:54Агенцiя

Минуле засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) з іноземними донорами було присвячене запитам у сфері освіти, сьогоднішнє – не менш нагальному питанню – готовність до опалювального сезону об’єктів усіх форм власності.

Наразі загальний рівень підготовки господарського комплексу Чернігівської області становить понад 90%.

    «Підготуватися якісно, наскільки це можливо в нинішніх умовах, допомогли десятки потужних міжнародних організацій, місцевих донорів, за що ми дуже вдячні. Це й матеріали, обладнання, фінансування робіт з відновлення пошкоджених об’єктів ЖКГ. Хоча відповідні роботи активно розпочали ще весною, невирішені питання все ж залишилися. І тут ми знову сподіваємося на залучення міжнародних партнерів», – зазначив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

За інформацією Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства ОВА, внаслідок ворожих обстрілів та ракетних ударів значних руйнувань та пошкоджень різного ступеню зазнали півтори тисячі об’єктів підприємств, що надають комунальні послуги. Роботу майже всіх спільними зусиллями вдалося відновити.

Приміром, у сфері енергетики до області надійшла технічна підтримка з Італії, Литви, Азербайджану, Німеччини та Швеції на суму понад 360 мільйонів гривень. Це дозволило не тільки відновити пошкоджені критично-важливі елементи мереж, а й частково модернізувати енергетичне обладнання за рахунок сучасних технологічних рішень.

Ще один приклад підтримки міжнародних партнерів наших енергетиків – допомога від Литовської Республіки. Вони надали 44 трансформатори вартістю понад 7 млн євро. Це обладнання було використано саме для відновлення розподільних електромереж, від яких заживлено переважно побутових споживачів та об’єкти тепло- і водопостачання.

Завдяки підтримці ПРООН, Міжнародному медичному корпусу, Міжнародному комітету Червоного хреста, іншим урядовим та неурядовим організаціям вдалося відремонтувати та пройти зиму закладам охорони здоров’я та соціального захисту.

Іноземні партнери допомогли стати енергонезалежними кільком ключовим медичним установам, встановивши там сонячні електростанції.

Важко переоцінити внесок данської компанії ROCKWOOL – близько пів тисячі генераторів різної потужності.

До слова, медичні заклади області, а їх в області функціонує майже 90, до опалювального сезону підготовлені на 94%. Практично всі забезпечені альтернативними джерелами живлення.

Втім, попри значні обсяги підтримки з боку донорів, на сьогодні існує потреба в низці матеріалів як для підприємств, що надають відповідні послуги (плюс обладнання), так і громадян, чиє житло пошкоджене чи зруйноване через війну.

Під час сьогоднішнього спілкування кілька неурядових організацій висловили готовність допомогти Чернігівщині з твердим паливом адресно для громадян з прикордонних громад та тих, де багато внутрішніх переселенців, а також кільком закладам соціальної сфери.

Нагадаємо, що РОМС моніторить потреби громад та відстежує пропозиції донорів, спрямовуючи їх саме туди, де це найбільше потрібно.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

«Кроки до допомоги»: чернігівські поліцейські долучилися до акції з протидії домашньому насильству 11:04

В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Чернігівського райуправління проводять інформаційно-профілактичні заходи з містянами. Вони мають на меті підвищити рівень обізнаності чернігівців з алгоритмами захисту від домашнього насильства.

Відзнаки «За оборону Чернігова» вручили до Дня Збройних Сил України. Посмертно 11:01

28 листопада у сесійній залі Чернігівської міської ради відбулося вручення 50 відзнак «За оборону Чернігова» (посмертно). Медалі близьким загиблих воїнів вручав в.о. міського голови Олександр Ломако та міський голова (2015-2023 рр.) Владислав Атрошенко.

У місті зараз працює 44 одиниці спецтехніки та 376 комунальників 10:57

Комунальна спецтехніка та працівники підприємств зараз працюють над розчищенням снігу.

Мобільні бригади медиків продовжують роботу в громадах: лікарі відвідали Перелюб, Новий Биків та Рудівку 10:53

16 листопада мобільна медична бригада з Чернігова побувала у селі Новий Биків Ніжинського району. Про візит місцеві жителі були заздалегідь оповіщені через соціальні мережі та оголошення.

Флешмоб до Національного тижня читання

Флешмоб до Національного тижня читання 10:50

Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових запрошує долучитися до флешмобу, який відбудеться з 4 до 10 грудня в межах Національного тижня читання.