Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 12:13:04

Медичні та освітні заклади Чернігівщини долучилися до урядового енергоощадного проєкту

30.06.2023   10:29Агенцiя

На Чернігівщині триває реалізація урядової програми з обміну ламп розжарювання на нові світлодіодні. У червні до цього проєкту долучилися заклади охорони здоров’я та освіти, які провадять свою господарську діяльність відповідно до визначених Урядом видів економічної діяльності.

Які проблеми виникають у процесі обміну та як вирішити їх спільними зусиллями – обговорили учасники наради, яку провела вчора, 28 червня, директорка Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Наталія Грудницька.

    "Алгоритм реалізації в області цього енергоощадного проєкту розроблений з урахуванням попередньо зібраних потреб освітніх та медичних закладів, а також особливостей логістичних маршрутів. Відповідне доручення начальника Чернігівської ОВА доведено до всіх дотичних сторін, тепер маємо кожен на своїй ділянці оперативно і якісно спрацювати на результат", – зауважила Наталія Грудницька.

Як повідомив директор з розвитку мережі Чернігівського регіону АТ «Укрпошта» Олександр Бородавко, на сьогодні комунальними закладами області вже отримано для обміну близько 9 тисяч світлодіодних ламп.

Варто зауважити, що Порядок реалізації експериментального вищевказаного проєкту для медичних та освітніх закладів визначений постановою Уряду від 10.01.2023 № 25 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії в Україні».

На відміну від фізичних осіб, які здійснювали обмін ламп у відділеннях АТ «Укрпошта», юридичні особи мають зробити заявку виключно через Портал «Дія» і отримати LED лампи на складі у Чернігові, а потім забезпечити передачу обміняних ламп розжарювання у такій же кількості органам місцевого самоврядування для їх утилізації.

До речі, на Чернігівщині аби зменшити навантаження на місцеві громади, до реалізації проєкту задіяні районні військові адміністрації, на які покладені основні завдання з доставки світлодіодних ламп до райцентрів, збору та зберігання обміняних ламп розжарювання, і передачу їх підприємству-утилізатору.

Крім того, заходи з утилізації отриманих в результаті обміну старих ламп в Чернігівській області фінансуються коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Відповідальним за їх реалізацію визначено Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА.

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.