Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 10 грудня, 02:55:48

Збереження пам’яті: Фонд «Партнерство за сильну Україну» планує новий етап співпраці з Чернігівщиною

30.06.2023   10:23Агенцiя

Міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну» одним із перших «зайшов» на Чернігівщину після звільнення регіону від російських військ із проєктом «Раннє відновлення». Так, прийнято рішення про допомогу у відновленні близька 40 об’єктів соціальної та критичної інфраструктури області. Це школи, садочки, будинки культури, медичні заклади та інші.

Сьогодні представники Фонду знову відвідали Чернігівську область та поспілкувалися з командою облдержадміністрації щодо втілення ініціатив у ще одному напрямі – «Відродження» («Revitalize»). Зустріч відбулася в Регіональному офісі міжнародного співробітництва.

Як зазначив заступник керівника напряму «Відродження» Фонду «Партнерство за сильну Україну» Нейтан Сміт, одним із компонентів «Revitalize» є робота з пам’яттю. Це власне фіксація, осмислення/переосмислення досвіду людей, набутого під час війни. Передбачається робота з музеями, виставкова діяльність, психологічна допомога. Планується й підтримка молоді та дітей.

Тож головна мета візиту – проаналізувати, яку допомогу Фонд може надати для збереження досвіду населення, увічнення та меморіалізації, а також реконструкції та відбудови. Адже обидва напрями тісно пов’язані між собою.

Радниця з питань перехідного правосуддя Фонду «Партнерство за сильну Україну» Шаранджіт Пармар зауважила, що робота з пам’яттю — це не лише про увічнення подвигу загиблих героїв, а й про консолідацію зусиль населення у боротьбі з ворогом, тобто про стійкість та силу жителів області.

Такий процес, за словами іноземних фахівців, матиме значний соціальний ефект для громад. Зокрема, й допоможе краще зрозуміти потреби населення.

Представники ОДА, зі свого боку, озвучили можливі напрями спільної роботи: музей у Ягідному, створення меморіальних комплексів на честь загиблих захисників, видання тематичної літератури тощо.

Нагадаємо, що «Партнерство за сильну Україну» — це багаторічна мультидонорська програма, яку утворили шість країн: Велика Британія, Канада, США, Швеція, Швейцарія та Фінляндія. Мета — підтримати довгострокову стійкість України.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини