Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 11:28:29

Городнянська громада розроблятиме муніципальний енергетичний план за підтримки U-LEAD

24.06.2023   17:36Агенцiя

Городнянська громади перемогла у конкурсному відборі на участь у мережі з розробки муніципальних енергетичних планів та обміну досвідом в цій сфері. Разом з експертами U-LEAD вони шукатимуть шляхи створення дієвої системи енергетичної безпеки та впорядкують їх в єдиний документ.

Мережа з обміну досвіду «Розробка муніципального енергетичного плану» – це піврічна програма підтримки громад, що бажають розробити муніципальний енергетичний план та створити горизонтальні зв’язки з іншими громадами.

На участь в мережі з розробки муніципального енергетичного плану за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» претендувало 147 громад з усіх регіонів України, з них 48 перемогли у конкурсі і незабаром розпочнуть роботу над цим новим для України документом.

Впродовж шести місяців громади пройдуть весь шлях розробки муніципального енергетичного плану за методикою, розробленою профільним міністерством. Учасники мережі навчатимуться аналізувати стан своїх енергетичних ресурсів, формувати цілі для підвищення рівня енергетичної незалежності громади. А також опрацюють практичні комплексні заходи для формування системи енергетичної безпеки громади та отримають знання, навички про особливості написання проєктів для донорської допомоги в сфері енергетики.

Розробка муніципальних енергетичних планів – є наразі актуальною темою для територіальних громад, адже у листопаді 2021 року прийнято Закон України «Про енергоефективність». У прикінцевих положеннях якого зазначається, що через три роки з моменту набуття його чинності всі громади мусять мати місцевий енергетичний план. Цей документ розробляється на 10 років і орієнтований на забезпечення сталого енергетичного розвитку громад і регіонів.

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.