Городнянська громада розроблятиме муніципальний енергетичний план за підтримки U-LEAD
Городнянська громади перемогла у конкурсному відборі на участь у мережі з розробки муніципальних енергетичних планів та обміну досвідом в цій сфері. Разом з експертами U-LEAD вони шукатимуть шляхи створення дієвої системи енергетичної безпеки та впорядкують їх в єдиний документ.

Мережа з обміну досвіду «Розробка муніципального енергетичного плану» – це піврічна програма підтримки громад, що бажають розробити муніципальний енергетичний план та створити горизонтальні зв’язки з іншими громадами.
На участь в мережі з розробки муніципального енергетичного плану за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» претендувало 147 громад з усіх регіонів України, з них 48 перемогли у конкурсі і незабаром розпочнуть роботу над цим новим для України документом.
Впродовж шести місяців громади пройдуть весь шлях розробки муніципального енергетичного плану за методикою, розробленою профільним міністерством. Учасники мережі навчатимуться аналізувати стан своїх енергетичних ресурсів, формувати цілі для підвищення рівня енергетичної незалежності громади. А також опрацюють практичні комплексні заходи для формування системи енергетичної безпеки громади та отримають знання, навички про особливості написання проєктів для донорської допомоги в сфері енергетики.
Розробка муніципальних енергетичних планів – є наразі актуальною темою для територіальних громад, адже у листопаді 2021 року прийнято Закон України «Про енергоефективність». У прикінцевих положеннях якого зазначається, що через три роки з моменту набуття його чинності всі громади мусять мати місцевий енергетичний план. Цей документ розробляється на 10 років і орієнтований на забезпечення сталого енергетичного розвитку громад і регіонів.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.