Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 12:38:17

На Чернігівщині стартує міжнародна ініціатива з розширення економічних можливостей жінок

19.06.2023   15:56Агенцiя

На територіях трьох областей — Чернігівської, Вінницької та Одеської — міжнародна неурядова гуманітарна організація ACTED упродовж двох років реалізовуватиме проєкт «Забезпечення розширення економічних можливостей жінок для відновлення та розвитку» (SEED).

 У п’ятницю, 16 червня, його презентувала команда ACTED під час зустрічі з першим заступником начальника Чернігівської ОВА Костянтином Мегемом та представниками структурних підрозділів.

Проєкт SEED фінансується урядом Канади. Бюджет — вісім мільйонів канадських доларів. Оскільки у кожного регіону своя специфіка, фінансування передбачених активностей може змінюватися.

Загалом мета ініціативи — допомогти жінкам розвиватися, зокрема професійно. Втім, за словами старшої технічної координаторки проєкту Наталії Червинської, не виключається участь і чоловіків, які мають належати до вразливих категорій.

Що планується на перший рік у Чернігівській області:

- надання 50 індивідуальних мікрогрантів на самозайнятість чи мікробізнес (розмір – близько 2 тис. дол.); акцент – сільська місцевість (як і загалом всього проєкту). У співпраці з ОВА будуть обрані дві пріоритетні громади;

- інформаційна підтримка грантоотримувачів;

- підтримка наявного малого бізнесу (10 грантів, величина кожного – до 15 тис. дол.). Охоплення – вся область. Фокус – додаткові робочі місця;

- проведення тренінгів для населення з надання першої медичної та психологічної допомоги, плюс тренінги для тренерів, які потім поширюватимуть набутий досвід у своїх громадах;

- створення центрів ділового консультування, на базі яких працюватимуть простори для всебічного розвитку жінок; центрів альтернативного догляду для дітей та людей з інвалідністю (знову ж таки для того, щоб жінка могла самореалізуватися);

- робота з центрами зайнятості (приміром, забезпечення комп’ютерною технікою класів для безробітних, інформаційні тренінги тощо);

- кваліфікація/перекваліфікація жінок;

- інформаційна кампанія серед старшокласників про переваги та перспективи кар’єри в напрямах STEM та відбудови країни.

Крім того, фахівці проєкту проводитимуть дослідження соціально-економічного спрямування.

Костянтин Мегем подякував команді ACTED за таку важливу для області підтримку. Адже до цього була і допомога у відновленні пошкодженого житла, співпраця з комунальними підприємствами, надання грошової допомоги населенню.

Зазначимо, що для України проєкт для жінок не новий: його почали реалізовувати у 2020 році у Донецькій та Луганській областях. Втім повномасштабна війна змусила «перейти» в регіони на Заході країни.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.