На Чернігівщині стартує міжнародна ініціатива з розширення економічних можливостей жінок
На територіях трьох областей — Чернігівської, Вінницької та Одеської — міжнародна неурядова гуманітарна організація ACTED упродовж двох років реалізовуватиме проєкт «Забезпечення розширення економічних можливостей жінок для відновлення та розвитку» (SEED).

У п’ятницю, 16 червня, його презентувала команда ACTED під час зустрічі з першим заступником начальника Чернігівської ОВА Костянтином Мегемом та представниками структурних підрозділів.
Проєкт SEED фінансується урядом Канади. Бюджет — вісім мільйонів канадських доларів. Оскільки у кожного регіону своя специфіка, фінансування передбачених активностей може змінюватися.
Загалом мета ініціативи — допомогти жінкам розвиватися, зокрема професійно. Втім, за словами старшої технічної координаторки проєкту Наталії Червинської, не виключається участь і чоловіків, які мають належати до вразливих категорій.
Що планується на перший рік у Чернігівській області:
- надання 50 індивідуальних мікрогрантів на самозайнятість чи мікробізнес (розмір – близько 2 тис. дол.); акцент – сільська місцевість (як і загалом всього проєкту). У співпраці з ОВА будуть обрані дві пріоритетні громади;
- інформаційна підтримка грантоотримувачів;
- підтримка наявного малого бізнесу (10 грантів, величина кожного – до 15 тис. дол.). Охоплення – вся область. Фокус – додаткові робочі місця;
- проведення тренінгів для населення з надання першої медичної та психологічної допомоги, плюс тренінги для тренерів, які потім поширюватимуть набутий досвід у своїх громадах;
- створення центрів ділового консультування, на базі яких працюватимуть простори для всебічного розвитку жінок; центрів альтернативного догляду для дітей та людей з інвалідністю (знову ж таки для того, щоб жінка могла самореалізуватися);
- робота з центрами зайнятості (приміром, забезпечення комп’ютерною технікою класів для безробітних, інформаційні тренінги тощо);
- кваліфікація/перекваліфікація жінок;
- інформаційна кампанія серед старшокласників про переваги та перспективи кар’єри в напрямах STEM та відбудови країни.
Крім того, фахівці проєкту проводитимуть дослідження соціально-економічного спрямування.
Костянтин Мегем подякував команді ACTED за таку важливу для області підтримку. Адже до цього була і допомога у відновленні пошкодженого житла, співпраця з комунальними підприємствами, надання грошової допомоги населенню.
Зазначимо, що для України проєкт для жінок не новий: його почали реалізовувати у 2020 році у Донецькій та Луганській областях. Втім повномасштабна війна змусила «перейти» в регіони на Заході країни.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.