Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 12:02:51

Перші 100 медалей "За оборону Чернігова" отримають військовослужбовці

15.06.2023   17:32Агенцiя

Перші 100 медалей "За оборону Чернігова" вручать військовослужбовцям, які боронили наше місто.

Таке рішення погодили сьогодні, 15 червня, на засіданні виконкому Чернігівської міської ради.

   — На підставі протоколу робочої групи та згідно з поданими на розгляд документами даним рішенням пропонується нагородити перших сто Героїв: 65 — загинули, захищаючи Чернігів у 2022 році, 14  — отримали поранення, 21 — брав активну участь у бойових діях під час оборони Чернігова, —  повідомила начальниця відділу кадрової роботи Чернігівської міської ради Надія Рубашенко під час розгляду цього питання.

Медаль «За оборону Чернігова» є відзнакою територіальної громади міста Чернігова, якої можуть бути удостоєні особи, як військовослужбовці, так і цивільні, що упродовж лютого-квітня 2022 року тим чи іншим чином активно сприяли виконанню завдань, пов’язаних зі здійсненням заходів із забезпечення оборони міста.

На сьогодні до Чернігівської міської ради вже надійшли нагородні документи на 4715 претендентів, за поданнями ОК «Північ» (охоплює 16 військових частин), Нацгвардії, ТРО, Руху Опору. Документів щодо відзначення цивільних на розгляд не надходило.

    — Перші 100 вручимо найближчими тижнями, а далі будемо це робити з нагоди, наприклад, державних свят та пам'ятних дат, — повідомив в.о. міського голови Олександр Ломако. — В цьому році ми розраховуємо 1800 таких медалей зробити і у нас на це закладено фінансування. Ми будемо продовжувати і в наступному році для того, щоб військові, які відзначилися під час оборони Чернігова, отримали цю пам'ятну медаль від громади міста. Крім того, значну кількість таких медалей отримають волотери. Так само її отримають наші герої-тилу — комунальні служби, рятувальники, поліція, тільки там буде трохи змінений вигляд самої медалі.

    Ми пам'ятаємо, що в березні минулого року Чернігів отримав статус "Місто-Герой" і ми зрозуміли на скільки це стійке місто: завдяки єдності Збройних Сил України, простих чернігівців, всіх медиків, комунальних служб, волонтерів, людей, які допомагали один одному і місту вистояти. Цю сторінку нашої історії ми ніколи не маємо забувати. Вона буде золотими літерами вписана в усі підручники, які будуть видані в майбутньому, але зараз є велика кількість людей, які живуть у нашому місті, або рідні загиблих, і наш обов'язок, як влади міста, вшанувати їх такою нагородою.  

Порядок нагородження медаллю "За оборону Чернігова» регламентується Положенням про нагородження медаллю "За оборону Чернігова", затвердженим рішенням Чернігівської міської ради від 30 листопада 2022 року № 24/VІІІ-23 . Відповідно до Положення нагородження медаллю «За оборону Чернігова» може здійснюватися посмертно.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.