Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 04:24:18

Про особливості розмінування сільськогосподарських земель Чернігівщини – на засіданні профільної робочої групи

14.06.2023   15:59Агенцiя

Розмінування області та основну проблематику питання обговорили сьогодні учасники засідання відповідної робочої групи під головуванням заступника начальника ОВА Дмитра Синенка.

    «Ми розуміємо, що Чернігівщина – аграрна область і розмінування сільськогосподарських земель є першочерговим. Така потреба по нашій області – 18 тис. га. Визначений основний пріоритет – 1367 га земель, частина з яких була затоплена. Наразі площі вже осушені і можна приступати до роботи», – зазначив Дмитро Синенко.

Як триває сама процедура

Аграрії подають заявку, де вказують конкретні координати ділянки. Центр протимінної діяльності перевіряє правильність оформлення документів і закріплює заявку за оператором протимінної діяльності, який безпосередньо буде проводити обстеження та розмінування. До них відносяться міжнародні неурядові організації  та ДСНС.

Наразі з 1367 га земель із пріоритетного списку обстежили 652 га, з них 605 га потребує розмінування, 16 га – вже розміновано.

Учасники засідання розглянули можливість прискорення їх розмінування. Процес є довготривалим, оскільки здійснюється згідно з чітко встановленими нормами. Його тривалість залежить, зокрема, від засміченості землі, об’єктів, які на ній розташовані, та кількості операторів. На сьогодні саме питання недостатньої кількості фахівців з розмінування залишається проблемним.

Також, з настанням літа, особливої актуальності набуває потреба в інформуванні мешканців щодо заходів протимінної безпеки. З цього приводу планується провести інформаційні заняття в дитячих таборах та в громадах області загалом.
 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини