Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 11:21:20

Жителям Ягідного презентували концепцію комплексної відбудови села

13.06.2023   11:33Агенцiя

Село Ягідне на Чернігівщині — одне із шести населених пунктів у п’яти областях України, де впродовж 2023 – 2025 років Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури реалізовуватиме експериментальний проєкт з комплексного відновлення.

Учора, 12 червня, за участі заступниці голови Агентства відновлення Валерії Іванової фахівці ознайомили жителів Ягідного із загальною концепцією, що передбачає чотири етапи.

    «Наше пріоритетне питання — відновлення житла громадян. Дякуючи добробату, у Ягідному вже проведені колосальні роботи. Крім того, завдяки матеріалам, які надали латвійські партнери, триває будівництво 7 будинків на місцях зруйнованих. Роботи тут не зупинятимуться. Наразі Агентство відновлення планує комплексну відбудову Ягідного. Прохання — зосередитися, в першу чергу, саме на житлових будинках. Зі свого боку, обласна військова адміністрація всіляко долучатиметься до процесу», — зазначив перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем.

За словами фахівців, відновлення житла громадян входить до найбільшого першого етапу. Нині у планах — ремонт 117 будинків (заміна покрівлі, вікон та вхідних дверей, утеплення). Це житлові будинки з наявними упорядкованими документами, тож їхня фінальна кількість може бути більшою.

На другому етапі проводитиметься повна реконструкція вулиць, а вже на третьому та четвертому — будівництво музею та громадської будівлі з облаштуванням місцевого парку.

Найперше, що потрібно зробити, щоб рухатися далі, — погодити дизайн-код. Це всі рішення, які візуально і технічно стосуватимуться кожного будинку. А вже потім — укладати договір з кожним власником.

Як наголосила Валерія Іванова, загалом проєкт стосуватиметься не окремо визначених будівель та споруд, а трансформації всього села.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.