Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 11:41:23

Як доказ зла і жорстокості ворога: містами Європи повезуть розбиту у Чернігові «швидку»

12.06.2023   16:49Агенцiя

На площі у Чернігові волонтери виставляли знищену ворогом «швидку». Під час облоги міста машина допомагала медикам евакуйовувати поранених, але потрапила під обстріл. Її днями повезуть в Європу, аби продемонструвати світу доказ зла і жорстокості, яке приніс руській мір.

"Ця швидка їде до Бельгії в Генк, Антверпен Брюсель, була зустріч із мерію. В Європі це сприямається дуже боляче. Вони далеко чують по новинам, що, як, але коли їм привозимо і показуємо у них міняється сприйняття і відчуття", - каже Володимир Сенча, керівник БФ «Світла мета».

Волонтери хочуть привернути увагу європейців до трагедії, яку переживає Україна і зібрати кошти для купівлі нових карет «швидкої», евакуаційних машин для військових і чернігівського прикордоння. Це спільний проект благодійних фондів та військової адміністрації.

"Кожен день ми знаходимо такі машини - сьогодні в Чернігові, завтра поїдемо або в Харків чи Херсон. В Європі історії розказуються, і люди починають донатити. Розкручуємо тему, щоб допомога була тут швидко", - пояснює Сергій волонтер, БФ «Ми з України».

"Наша місія - спасіння життів. Швидкі, евакуаційні машини - це все спасіння українців. Ця місія в Європі сприймається гарно, і хочуть допомогти врятувати людей, солдат, дітей", - каже Володимир Сенча.

Наразі є гостра потреба в повнопривідних машинах для чернігівських воїнів на Сході. Підрозділи часто потрапляють під щільні ворожі обстріли, втрачають техніку, чимось треба вивозити поранених,  кажуть волонтери.

"Першочергове - це евакуаційні машини, пікапи для 1-ї танкової", - каже Олеся Ковнер, волонтерка.

Волонтери очікують на підтримку не тільки у Європі. Хоче долучитися до допомоги і українська діаспора в Канаді і США.

"Час Чернігівський"

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.