Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 жовтня, 03:21:54

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

07.06.2023   11:25Агенцiя

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

Микола Силенко

Микола Силенко

6 травня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».
Цим документом встановлено, що не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, які перебувають у власності або користуванні:
- Фізичних осіб за період з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2022 року;
- Юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за період з 1 березня 2022 року до 31 грудня 2022 року.
Це стосується й усіх 57 громад Чернігівщини. Область була очищена від російських окупантів на початку квітня 2022 року. Утім Податковий кодекс України (ПКУ) звільняє платників податків від сплати за землю на період значно більший, ніж на території громади велися бойові дії або територія була окупована.
Як це відбуватиметься. Платники податків подадуть уточнюючі декларації та ДПС відкликає податкові повідомлення-рішення у тих платників, хто сплатив у 2022 році плату за землю. Відтак  виникне переплата. Надмірно сплачені суми плати за землю підлягають зарахуванню виключно в рахунок майбутніх платежів з цього податку, тобто переносяться на 2023 рік, зазначено в ПКУ. Відтак в цьому році грошей до своїх бюджетів громади отримають значно менше. Прогнозна сума втрат може становити понад 500 мільйонів гривень на рік для громад Чернігівщини, каже  Микола Силенко, бюджетний консультант, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України.
«Вже цього року громади відчують ці втрати. Найбільші прогнозуються у Чернігова – 198 мільйонів гривень, понад 90 мільйонів може втратити Ніжин, більше 20 мільйонів - Бобровиця. Для Ніжина – це практично 1/5 їхнього бюджету. Якщо держава не забезпечить компенсаторів і не врахує для громад ці втрати, місцевому самоврядуванню доведеться згорнути капітальні видатки, які вони планували в цьому році. Сім громад: Бобровицька, Городнянська, Корюківська, Ніжинська, Ріпкинська, Сновська та Сосницька на сьогодні вже звернулися до Кабміну та народних депутатів щодо даних втрат», - зазначив Микола Силенко.
Асоціація міст України також збирає та уточнює інформацію щодо втрат, які понесуть громади і буде підтримувати звернення місцевого самоврядування щодо компенсації цих втрат. Адже вони спричинені рішенням центральної влади і згідно законодавства мають компенсуватися з державного бюджету.


Чернігівське РВ АМУ
Офіс реформ у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини