Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:12:55

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

07.06.2023   11:25Агенцiя

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

Микола Силенко

Микола Силенко

6 травня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».
Цим документом встановлено, що не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, які перебувають у власності або користуванні:
- Фізичних осіб за період з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2022 року;
- Юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за період з 1 березня 2022 року до 31 грудня 2022 року.
Це стосується й усіх 57 громад Чернігівщини. Область була очищена від російських окупантів на початку квітня 2022 року. Утім Податковий кодекс України (ПКУ) звільняє платників податків від сплати за землю на період значно більший, ніж на території громади велися бойові дії або територія була окупована.
Як це відбуватиметься. Платники податків подадуть уточнюючі декларації та ДПС відкликає податкові повідомлення-рішення у тих платників, хто сплатив у 2022 році плату за землю. Відтак  виникне переплата. Надмірно сплачені суми плати за землю підлягають зарахуванню виключно в рахунок майбутніх платежів з цього податку, тобто переносяться на 2023 рік, зазначено в ПКУ. Відтак в цьому році грошей до своїх бюджетів громади отримають значно менше. Прогнозна сума втрат може становити понад 500 мільйонів гривень на рік для громад Чернігівщини, каже  Микола Силенко, бюджетний консультант, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України.
«Вже цього року громади відчують ці втрати. Найбільші прогнозуються у Чернігова – 198 мільйонів гривень, понад 90 мільйонів може втратити Ніжин, більше 20 мільйонів - Бобровиця. Для Ніжина – це практично 1/5 їхнього бюджету. Якщо держава не забезпечить компенсаторів і не врахує для громад ці втрати, місцевому самоврядуванню доведеться згорнути капітальні видатки, які вони планували в цьому році. Сім громад: Бобровицька, Городнянська, Корюківська, Ніжинська, Ріпкинська, Сновська та Сосницька на сьогодні вже звернулися до Кабміну та народних депутатів щодо даних втрат», - зазначив Микола Силенко.
Асоціація міст України також збирає та уточнює інформацію щодо втрат, які понесуть громади і буде підтримувати звернення місцевого самоврядування щодо компенсації цих втрат. Адже вони спричинені рішенням центральної влади і згідно законодавства мають компенсуватися з державного бюджету.


Чернігівське РВ АМУ
Офіс реформ у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.