Вкотре область відвідала делегація з Франції: цього разу акцент на культурній спадщині Чернігівщини
Франція – один з найбільш продуктивних партнерів Чернігівщини. Тому візити до області урядових і неурядових організацій, а також різного спрямування посадовців відбуваються часто.
Сьогодні делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні паном Етьєном де Понсеном зробила акцент на огляді культурної спадщини Чернігова та поспілкувалася з начальником ОВА В’ячеславом Чаусом та іншими представниками ОВА про вже реалізовані проєкти.
«Ми з паном Етьєном де Понсеном відразу не згадаємо, скільки разів вже бачилися. Та дуже хотілося б, аби наші діалоги були про розвиток, а не про відновлення після військової агресії, — зазначив В'ячеслав Чаус. — У партнерстві нам вже вдалося покращити логістику, технічне забезпечення закладів освіти та охорони здоров'я, допомогти мешканцям пошкоджених будинків області. Враховуючи, що Франція є однією із засновниць ЮНЕСКО, дуже сподіваємося на підтримку Чернігівщини у просуванні у відповідній номінації».
Нагадаємо, до списку Світової спадщини у номінації «Культурний ландшафт Чернігова» планують подати три локації: центральна частина Валу; Єлецька гора з ансамблем Єлецького монастиря та курган «Чорна могила»; Болдина гора з курганним могильником X століття та комплексом Троїцько-Іллінського монастиря.
Як зазначив пан Посол, Франція має намір підтримати відповідну заявку, однак, враховуючи тривалість процедури, все ж краще скоротити перелік пропозицій.
Делегація мала нагоду на власні очі оцінити визначні місця.
Окрім того, гості відвідали село Ягідне; Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді, якому раніше передали автобус; а також побачили, як функціонує встановлена французька конструкція мосту в одній з громад.
«Звісно, Франція підтримує міста, партнерські стосунки з якими були встановлені раніше, як от Одеса – Марсель. Однак, для мене принциповим було організувати допомогу саме Чернігівщині. Адже ваша область стала прикладом національного спротиву та мужності навіть в частковій окупації та облозі», — зазначив Етьєн де Понсен.
Також він акцентував на важливості налагодження горизонтальних зв’язків між містами та громадами Чернігівщини та Франції. Значну роль в успішності цього процесу дипломат відводить саме ОВА.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.