Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 вересня, 10:40:29

РЛП "Ялівщина" звернувся до Чернігівської міськради для отримання дозволу на знесення аварійних дерев. Питання розглянуть на сесії

30.05.2023   15:44Агенцiя

29 травня відбулося засідання погоджувальної ради. Представники депутатських фракцій Чернігівської міської ради ознайомилися з переліком питання, які сформують порядок денний пленарного засідання 32-ї позачергової сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що відбудеться першого червня. До цієї дати вони їх вивчатимуть в депутатських комісіях.

Це 39 питань, включаючи депутатські запити та різне. Серед них і питання про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах об’єкту природно-заповідного фонду місцевого значення — РЛП "Ялівщина", яке виноситься на сесію.

— Звернулося комунальне підприємство РЛП "Ялівщина" з питанням видалення аварійних і сухостійних дерев. Відповідно до чинного законодавства для цього потрібен спеціальний дозвіл, враховуючи, що спеціальний дозвіл видає виключно міська рада, тому це і виноситься на сесію. Перелік дерев вже відомий, вони обстежувалися екологами міста і представниками комунального підприємства, — пояснив начальник управління ЖКГ Ярослав Куц.

Тобто, у 2022 році на території РЛП провели обстеження і виявили значну кількість сухостійних дерев, які перебувають в аварійному стані. В тому числі, це загрожує утворенню та швидкому поширенню пожеж. Тому, КЗ «РЛП «Ялівщина» Чернігівської обласної ради потрібен дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів у межах об’єкту природно-заповідного фонду місцевого значення – РЛП «Ялівщина» на основі затверджених Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації лімітів на використання природних ресурсів в кількості 128 дерев, об’ємом 100 м3 на 2023 рік.

Довідково. Правові основи організації, охорони, ефективного використання природно-заповідного фонду України, відтворення його природних комплексів та об’єктів визначено Законом України «Про природньо-заповідний фонд України».
Відповідно до статті 9¹ Закону спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення (крім корисних копалин) здійснюється на підставі дозволів, що видаються місцевими радами за погодженням з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Згідно з пунктом 36 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання як, зокрема, надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Фундація Олени Зеленської разом із KSE Foundation розпочали облаштовувати укриття в школах та дитсадках 00:00

П’ять тисяч школярів та вихованців дитячих садків із Чернігівської, Полтавської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей незабаром матимуть комфортні укриття на випадок повітряної тривоги. Перші укриття в навчальних закладах Фундація Олени Зеленської облаштовує спільно з благодійним фондом Київської школи економіки – KSE Foundation. Ключове завдання проєкту – повернути якомога більше дітей до офлайн-навчання і виховання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:30

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.

21 вересня: цей день в Україні і світі

21 вересня: цей день в Україні і світі 09:26

ДЕНЬ 576 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 576 RUSSIAN AGRESSION

На Чернігівщині викрито схему підробки документів для виїзду військовозобов’язаних за кордон - підозрюють двох осіб

На Чернігівщині викрито схему підробки документів для виїзду військовозобов’язаних за кордон - підозрюють двох осіб 12:51

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру двом мешканцям Прилуцького району за фактом організації, керівництва незаконним переправленням осіб через державний кордон України, вчиненому щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 332 КК України).

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:22

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини