Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 жовтня, 03:39:40

Представники 5 країн ЄС та УВКБ ООН на Чернігівщині: що вже зроблено і в чому може полягати подальша допомога

29.05.2023   11:04Агенцiя

Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.

Сьогодні з ініціативи УВКБ ООН Чернігівську область відвідала потужна міжнародна делегація, щоб  ознайомитися з ходом реалізації спільних проєктів та детальніше вивчити актуальні потреби області та її жителів.

У її складі — представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Петер Ван де Велде, Надзвичайний і Повноважний Посол Ірландії в Україні Тереса Ґілі, Повноважний міністр Посольства Республіки Словенія в Україні Блаж Масле, заступник Надзвичайного та Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Юрай Балоґг та перший секретар з політичних справ Посольства Королівства Нідерландів в Україні Мартін ван Бюрен.

    — Із першого дня деокупації Чернігівщини наша область відновлюється. І чимала заслуга в цьому – міжнародних партнерів. Однак, масштаби руйнувань області вражаючі і без підтримки нам не впоратися, — звернувся до дипломатів начальник ОВА В’ячеслав Чаус під час зустрічі в обласній військовій адміністрації.

Кароліна Ліндхольм Біллінг відзначила рівень взаємодії та організації з боку ОВА, який дозволяє ефективно надавати постраждалим жителям області допомогу, якої вони потребують.

Від імені депутатського корпусу обласної ради за масштабну допомогу регіону подякував партнерам і заступник голови облради Дмитро Блауш.

За підтримки Фонду «Рокада» — партнера УВКБ ООН — в області вдалося відновити 834 будинки, а 1100 домогосподарств отримали будматеріали для відновлення житла. Ще 600 бенефіціарів з Чернігівщини отримали допомогу для відновлення будинків із пошкодженнями легкого та середнього ступенів від міжнародної організації ZOA. У цілому ж 14 організацій допомагають жителям області з відновленням осель під егідою ООН.

За підтримки польських партнерів було зведено 6 модульних містечок, а небайдужі швейцарські громадяни в Іванівській громаді збудували ще одне для 24 родин.

Тим не менше, питання відновлення житла досі залишається пріоритетним — адже саме на нього припадає майже 85% всіх руйнувань, наголосив В’ячеслав Чаус. Серед інших потреб Чернігівщини — допомога з відновленням закладів соціальної сфери, підтримка закладів освіти, а також обладнання для відновлення електромереж.

У рамках візиту учасники делегації відвідали чернігівський мікрорайон Бобровицю. Під час активних бойових дій він став один з найбільш постраждалих у місті, а згодом — одним із фокусів відновлювальних робіт, організованих фондом «Рокада». На Олександрівці поспілкувалися з родиною чернігівців, які отримали модульний будинок завдяки міжнародній допомозі.

Також іноземні гості оглянули пошкоджену в результаті російських бомбардувань будівлю кардіоцентру, на базі якого планується створити обласний реабілітаційний заклад.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини