Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 9 червня, 11:06:49

Співпраця на державницькому та бізнесовому рівнях: Чернігівщину відвідали потужні делегації з Латвії

24.05.2023   09:33Агенцiя

Латвійська Республіка однією з перших надала практичну підтримку Чернігівщині після повномасштабного вторгнення. Зокрема область вже отримала медичне обладнання, оргтехніку, гуманітарні вантажі соціальним закладам.

Дуже масштабною є допомога у відновленні двох соціально важливих підприємств та у відбудові «з нуля» 7 будинків у Ягідному. Наразі Латвія визначається з об’єктами освіти та медицини області, які також візьметься відновлювати.

Про це та інше начальник ОВА В’ячеслав Чаус говорив під час зустрічі з латвійською делегацією на чолі з міністром економіки Латвійської Республіки Ілзе Індріксоне. До обговорення також долучився Надзвичайнийта Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява.

    «У жовтні 2021 року під час економічного форуму Чернігівщині вдалося налагодити чимало ділових, бізнесових контактів з Латвією. Щось навіть встигло перейти у практичну площину. Та сталося повномасштабне вторгнення. Однак, воно не зруйнувало наших намірів, а лише відтермінувало і дещо змінило вектор, додавши акценту на соціальній складовій», – зазначив В’ячеслав Чаус.

Начальник ОВА подякував за потужну і своєчасну підтримку та акцентував на потребах області. Зокрема наразі дуже потрібен кабель та спеціальні перемикачі для відновлення мереж, адже ворог і досі систематично перебиває лінії. Гостро стоїть питання відбудови житла та об'єктів критичної інфраструктури. Міський голова Ніжина Олександр Кодола, який теж долучився до діалогу, зауважив що наразі актуальним є встановлення модульних укриттів для навчальних закладів.

    «У нас буде багато практичних питань. Адже хочемо надати максимально корисну практичну допомогу у стислі терміни, – наголосила Ілзе Індріксоне. – Дуже добре зарекомендувала себе міжмуніципальна підтримка: Ніжин – Прейлі, Чернігів – Огре. Цей принцип роботи стане корисним і на інших рівнях. Тож сьогодні в області працює і делегація латвійських підприємців, які готові налагоджувати точкові ділові контакти».

     «На жаль, війна ще не закінчилась, але ми не боїмось приїхати до вас і готові до спільних проєктів. Ми готові допомогти не тільки з ідеями, а й з інвестиціями», – наголосив представник Латвійської агенції з інвестування та міжнародного розвитку Айнарс Межулис під час спілкування з підприємцями Чернігівщини, до якої долучився і перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем.
Наразі є точки дотику у аграрній, ІТ сферах, будівництві та проєктуванні.
Принагідно, представники бізнес-спільноти Латвії передали Іванівській громаді автобус, який можна використовувати для підвозу дітей до навчального закладу.
Також делегації відвідали низку об’єктів, що потребують підтримки та відновлення. На знак довгої плідної роботи було висаджено алею дерев.
 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

«ВІЙНА». Прем'єра на завершення 97-го театрального сезону

«ВІЙНА». Прем'єра на завершення 97-го театрального сезону 11:05

28 червня о 18.00 год. Чернігівський драмтеатр ім.Т.Г.Шевченка запрошує на прем’єрний показ вистави «Війна» https://teatr.cn.ua/repertuar/vijna/ , поставленої молодим режисером Олексієм Трішкіним за п’єсою сучасного шведського драматурга Ларса Нурена.

10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 пожежу та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

9 червня: Цей день в Україні і в світі

9 червня: Цей день в Україні і в світі 10:46

ДЕНЬ 471 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 471 RUSSIAN AGRESSION

Мінна безпека: чернігівські ювенальні поліцейські та вибухотехніки нагадали дітям правила, що рятують життя 15:39

Ювенальні поліцейські Чернігівського райуправління спільно з вибухотехніком обласної поліції провели безпековий захід для дітей у пришкільному таборі в Чернігові.

Пояснюємо деколонізацію: УІНП підготував інфографіку про те, як буде реалізовуватися закон

Пояснюємо деколонізацію: УІНП підготував інфографіку про те, як буде реалізовуватися закон 15:34

З 27 липня 2023 року набуває чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».