Щоб запустити механізм програми єВідновлення, громади мають активізуватися зі створенням профільних комісій
На цьому наголосив перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем під час онлайн-наради 16 травня з представниками територіальних громад області.
Нагадаємо: 10 травня стартувала програма державної допомоги для відновлення житла, що зазнало незначних пошкоджень через війну (заміна вікон чи дверей, ремонт покрівлі, підлоги тощо). Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад кімнат в гуртожитку.

Щоб отримати компенсацію, громадянин спершу має подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно (якщо ще не було подане). Це можна зробити на порталі чи в застосунку Дія (або в місцевому ЦНАПі — про послугу слід завчасно уточнити).
Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми. Наразі відкрити картку можна в банківському застосунку та у відділенні таких банків: Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ (список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до єВідновлення).
Наступний крок — подати заяву на компенсацію в Дії, після чого її розгляне спеціальна комісія, створена при органі місцевого самоврядування. Вона ж і проведе огляд пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить суму для компенсації.
Наразі в області триває процес формування таких комісій відповідно до постанови Кабміну від 21 квітня поточного року № 381. Громадам для пришвидшення процесу запропоновано внести зміни до положення про комісію, яка була створена для огляду об’єктів, пошкоджених внаслідок збройної агресії (це передбачено постановою № 381). У складі комісії має бути представник правоохоронних органів. Дозволяється залучення й інших фахівців з експертних, будівельних та проєктних організацій. Також потрібно визначити відповідальну особу, яка вноситиме дані до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, й надіслати в Дію офіційного листа з контактними даними для верифікації в системі.
Термін розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.
Після цього громадянин, який подав заяву на компенсацію, отримає підтвердження та кошти на спеціалізовану картку єВідновлення.
Звертаємо увагу, що державна допомога має цільовий характер — винятково на закупівлю матеріалів чи оплату будівельних робіт. Використати компенсацію можна буде упродовж одного року з моменту її нарахування.
Необхідна інформація про програму єВідновлення публікуватиметься на сайті послуги, а також на офіційних онлайн-ресурсах Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.
Крім того, додаткову інформацію можна отримати, звернувшись на спеціальну урядову гарячу лінію 1545, а також до служби підтримки Дії.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).