Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 14:40:50

Команда EGIS працює над діагностикою руйнувань через війну в межах Чернігівської області

17.05.2023   11:01Агенцiя

На Чернігівщині з робочим візитом перебувають представники спільного підприємства EGIS Villeset Transports/Dassault Systèmes/B4D&E, які реалізовують у регіоні пілотний проєкт «Виконання діагностики та розробки цифрової платформи для відновлення України».

Проєкт — частина Меморандуму з Чернігівською ОВА, підписаного наприкінці минулого року. Мета візиту — обговорити напрацювання та поділитися ідеями щодо точкових планів.

    «Сьогодні підписав розпорядження про Програму комплексного відновлення області. Мета дуже глобальна, тож без ефективного консультування та проєктного менеджменту не обійтися. Дякуємо вам за допомогу, адже діагностика руйнувань на Чернігівщині і стане частиною цієї масштабної програми», — наголосив під час зустрічі з експертами EGIS начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

На важливості такої співпраці акцентувала заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська, яка долучилася до обговорення. Як зазначила заступниця міністра, законодавчо передбачено розроблення органами місцевого самоврядування і обласними державними адміністраціями програм відновлення територій, які зазнали системних перетворень через війну (маються на увазі руйнування, переселення людей, міграція економічної складової тощо). Тому зараз потрібно розробити узагальнений підхід до втілення таких програм з урахуванням як прямих, так і непрямих збитків.

За словами представників EGIS, основним результатом реалізації проєкту буде комплекс заходів із діагностики руйнувань від війни в межах Чернігівської області, розроблення комплексної оцінки постраждалих територій та оцінки потенційної вартості реконструкції. А ще — проведення містобудівної діагностики Чернігова (розроблення стратегічного майстерплану пріоритетного району міста, створення проектів QIP «Проєкт швидкого впливу»).

З виконанням цих завдань має допомогти система штучного інтелекту, яка на основі високоякісних знімків надасть попередні обрахунки щодо вартості. Однак, на цьому етапі мають допомогти місцеві фахівці, які розуміють ситуацію зсередини. Тож у ході роботи спільно аналізуватиметься кожен пункт.

Усі розробки відображатимуться на 3D-платформі. Зокрема, обласний центр матиме свою цифрову модель, яку можна буде використовувати для подальшого планування і напрацювання різних сценаріїв. Експерти EGIS зазначили, що узагальнена діагностика вже є. Але для її деталізації та ретельного аналізу потрібна інформація щодо наявних мереж та стану комунікацій, а також місцеве бачення щодо напрацювання так званих проєктів швидкого впливу (з порівняно невеликим бюджетом, але значним ефектом для самого міста). З їх реалізацією команда EGIS також готова допомогти.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини