"Важливо, щоб світ не відчував втоми від війни, бо ми в цьому світі живемо вже більше року". У Реймсі відкрили фотовиставку
У Реймсі експонується фотовиставка, яка показує війну через мистецтво. 10 травня її офіційно відкрили в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако та заступник мера Реймса з міжнародних та партнерських відносин Дімітрій Уден. На світлинах зафіксований Реймс часів Першої світової та Чернігів під час російсько-української війни. Фотографії нашого міста зроблені українським митцем Станіславом Сеником.
Назва фотовиставки — "Перехрестя, фотографії Реймса та Чернігова".

Виставку зрибили під відкритом небом, на небережній Жана-Луї Шнайтера. Це місце, де зазвичай прогулюються і відпочивають люди, а така виставка має на контрасті показати наскільки їх життя відрізняється від життя українців, у країні яких триває війна. Цей досвід жителям Реймса відомий і про це нагадують світлини їх міста у роки Першої світової.

— Для мене дуже важливо, щоб світ побачив ці фотографії. Це свідчення жахливих злочинів росії проти України і світ має розуміти, що першими страждають прості люди, які втрачають житло, можливість життя. Важливо, щоб світ це розумів і не відчував якоїсь втоми від війни, бо ми в цьому світі широкомасштабної війни живемо вже більше року, — сказав під час відкриття цієї виставки у Реймсі в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.
На світлинах з Чернігова, зокрема, зафіксовані випускники однієї зі зруйнованих шкіл, вони зображені на фоні їх навчального закладу, а також інших руйнувань, які спричинені злочинними діями армії рф.

Нагадаємо, що 8 травня Чернігів та Реймс підписали безстроковий договір про співпрацю. Вже визначені перші напрямки спільної роботи: сфера водопостачання та водовідведення, сміттєпереробки, молоді та культури, туризму.

Ця виставка світлин має показати і нагадати жителям Реймса, що війна в Україні все ще триває і нашій країні необхідна міжнародна підтримка, як у захисті своєї території, так і відбудові. Це французьке місто, яке під час Першої світової було зруйноване на 80%, відновилося саме завдяки міжнародній підтримці і люди про це мають пам'ятати.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Фото Ville de Reims
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.