Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 липня, 18:20:01

В обласному центрі вшанували всіх борців із нацизмом та пам'ять жертв Другої світової війни

08.05.2023   20:25Агенцiя

Сьогодні, 8 травня, Україна разом з усім цивілізованим світом не тільки відзначає перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, а, в першу чергу, вшановує всіх борців із цим злом та пам'ять жертв війни.

1939–1945 роки стали на українській землі часом численних злочинів проти людяності, внаслідок чого український, єврейський, ромський, кримськотатарський та інші народи, які жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.


Колишнє урочище «Подусівка» у Чернігові — місце, де у 1941–1943 роках розстріляно та закатовано близько 15 тисяч мирних жителів (за національною ознакою ромів і євреїв), партизанів, підпільників та в’язнів Подусівського концтабору (поховані в 11 братських могилах). Саме тут чернігівська громада хвилиною мовчання вшанувала пам’ять усіх жертв Другої світової.
Участь у заході взяли, зокрема, народний депутат України Олег Семінський, перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем, перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш, начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.
Зібрання поклало квіти до Меморіалу жертвам нацизму та Пам’ятного знаку жертвам геноциду ромів. Заупокійну літію відправив  керуючий Чернігівською єпархією Православної Церкви України, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські затримали наркоторговця 15:58

Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 49-річного чоловіка, який займався незаконними операціями з наркотичними засобами та психотропними речовинами, в тому числі їх незаконним збутом. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

На Чернігівщині визначили 12 закладів освіти, які отримають кошти на системи резервного електроживлення 15:28

В ОВА затвердили перелік із 12 закладів освіти, які зможуть встановити системи електроживлення за кошти державної субвенції.

Міську стипендію за високі досягнення у навчанні призначили ще двом учням 14:36

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 23 липня ухвалив рішення про встановлення міської стипендії за високі досягнення у навчанні у розмірі 2 100 грн ще двом учням закладів загальної середньої освіти.

Конкурсний комітет визначив перевізника на автобусний маршрут №29С 14:24

24 липня у Чернігівській міській раді під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання тимчасового міського конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування.

В’ячеслав Чаус зустрівся з прикордонниками, які працюють на Семенівському напрямку 13:33

Очільник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус працював на північних рубежах області, де разом із начальником 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Олександром Павликом перевірив готовність підрозділів, які виконують завдання на Семенівському напрямку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини