СБУ ідентифікувала двох військових рф, які знущались над мирними мешканцями Чернігівщини
Співробітники Служба безпеки України встановили особи ще двох окупантів, які знущались на мирним населенням під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.
Зловмисниками виявилися військові рф - 47-річний Дмитро Маховський, уродженець Брянської області та 30-річний Шивит Донгак, уродженець Республіки Тива.
Слідством встановлено, що у березні 2022 року вони вдерлися до господарства мешканця селища Слобода.
Погрожуючи зброєю, окупанти примусово вивезли чоловіка до приміщення місцевого магазину.
Застосовуючи до нього фізичну силу, загарбники намагалися «вибити» з потерпілого інформацію про розташування та переховування військовослужбовців ЗСУ на території села.
Не отримавши від чоловіка необхідних даних, рашисти через певний час продовжили тортури, погрожуючи йому розстрілом та фізичною розправою над його дружиною та сином. У подальшому один з окупантів вивів потерпілого на вулицю, примусив стати на коліна та облив легкозаймистою рідиною, погрожуючи підпалити.
На підставі доказів, зібраних слідчими СБУ, суд визнав російських окупантів винними за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене групою осіб), та призначив їм покарання у вигляді 11 років, 6 місяців та 11 років ув’язнення заочно.
Розслідування проводили співробітники СБУ Чернігівської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.