Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 00:45:45

«Славутич — це Україна» — відбувся допрем’єрний показ фільму Суспільне Чернігів

02.05.2023   14:34Агенцiя

30 квітня у великій залі Кіноконцертного комплексу у Славутичі відбулася презентація фільму «Славутич — це Україна» команди Суспільне Чернігів.

Допрем’єрний показ організували у кінозалі, поблизу якого у березні 2022-го містяни збирались на мирні мітинги проти російських танків. На великому екрані прем’єру вперше переглядали запрошені герої стрічки та очевидці тих подій.

Як працювали над фільмом, збирали свідчення очевидців та шукали унікальні кадри боротьби за Славутич — про це присутнім розповіли журналісти, які працювали над проєктом.
«Ми давно мріяли відзняти фільм про Славутич. Це незвичне місто, яке дуже близько від Чернігова, тому ми вважали своїм обов’язком розповісти про його оборону,  —  розповідає головна редакторка Суспільне Чернігів Алла Скорик. — 26 березня 2022 року ми стежили онлайн, як тисячі людей у Славутичі з українськими прапорами вийшла на протест, щоб вигнати російські танки. Минув вже рік, хотілося зібрати повну картину тих подій, комплексно розповісти, що відбувалося в Славутичі під час наступу російських військ, зокрема про роль військових. Хотіли показати і маленькі історії про те, як місто виживало, про хліб по талонах із зерна, призначеного для тварин».
«Історія про Славутич — це історія про об`єднання, яке зараз у нас починає давати тріщини. Показавши цей фільм, я хочу ще раз нагадати українцям, що лише в єдності сила», — ділиться автор фільму, продюсер новин Суспільне Чернігів Андрій Тіток.

«Дуже вдячна Андрію Тітку за цю титанічну роботу, що взявся за таку історію і довів її до кінця. Над фільмом також працював наш відеоінженер Дмитро Сахон, який все блискуче змонтував, та наші оператори Микола Іванчик та Олексій Жернов», — додає Алла Скорик.

«Славутич — це Україна» — третій документальний проєкт Суспільне Чернігів про воєнну агресію росії на Чернігівщині. Перший з них — трилогія «Битва за Чернігів», вийшла наприкінці 2022 року. Прем’єра ще одного фільму — #Лютий #Опір #Прилуки — відбулася у лютому 2023 року.
«Відчуваю гордість за команду. Велика відповідальність зараз лежить на Суспільному Мовленні, аби максимально точно та якісно робити знакові проєкти про нашу історію. Безумовно, фільм «Славутич — це Україна» —  один із таких. Також хочу сказати, що щире задоволення приносять прем’єрні покази фільмів виробництва Суспільного на великих екранах, саме у містах про які йдеться у стрічках, так було з «#Лютий #Опір #Прилуки» і ось зараз з фільмом про славутичан та їхній опір окупантам. Це можливість познайомитися з цими героїчними людьми, а також розповісти про себе», — говорить менеджер Суспільне Чернігів Вадим Соколюк.
Як українські захисники, озброєні лише автоматами, три дні стримували російські танки, як містяни виходили на мирні протести проти окупантів та як вигнали зі Славутича російських загарбників — про все це у документальному фільмі «Славутич — це Україна».
 
Нагадаємо, Славутич — місто-супутник Чорнобильської АЕС та наймолодше місто України.

Джерело: Суспільне Чернігів

Останні новини Чернігівщини

Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 17:21

На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.

Чернігівські самбісти вибороли призові командні місця на всеукраїнському чемпіонаті 16:33

Цими вихідними у Києві відбувся чемпіонат України з бойового самбо серед усіх вікових груп у розділі «Класік».

Поліція Чернігівщини ліквідувала міжнародний канал торгівлі людьми 16:09

Поліцейські затримали 33-річну організаторку міжнародного каналу з вербування і переправлення молодих українок до країн Європи з метою їх сексуальної експлуатації.

Інна Афонченко виборола два «золота» на чемпіонаті України зі стрільби кульової 15:35

З 22 до 28 березня у Київ відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед осіб із порушеннями слуху.

Вікторія Здор виборола дві нагороди на чемпіонаті України з шахів у Львові 15:14

У Львові завершився чемпіонат України з шахів серед юніорів та юніорок до 20 років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини