Людиноорієнтованість та інклюзія: у Києві представили проєкти відновлення міського парку в Ічні
У Києві представили проєкти відбудови Ічнянського міського парку, створені українками 15-22 років. Дівчата розробляли власні ідеї під час участі в освітньому курсі “Урбаністика”, який громадська організація STEM is FEM реалізовувала в межах програми “Мріємо та діємо”.
Протягом чотирьох місяців 50 дівчат вивчали основи містобудування та архітектури. Паралельно із цим, під кураторством українських урбаністок, учасниці курсу розробляли власні проєкти для відбудови трьох громадських місць: привокзальної площі у Тростянці, міського парку в Ічні та території навколо районного Будинку культури в Охтирці. Найкращі з робіт дівчат будуть доопрацьовані командою експертів та запропоновані місцевим громадам для реалізації.
“Вже зараз нам необхідно замислитись над тим, як відновлювати зруйновані міста. Представлені підсумки курсу “Урбаністика” — для покращення якості життя наших громадян і створення сталого, безпечного та комфортного для всіх міського середовища”, — наголосив Сергій Токарєв, ініціатор STEM is FEM та засновник Roosh.
Найкращу роботу для міського парку в Ічні — “ПАРКовка для людей” — розробили Наталія Люклян та Соломія Кульчинська. За словами дівчат, мета їхнього проєкту — зробити громадський простір людиноорієнтованим та інклюзивним. Наталія та Соломія пропонують створити декілька зон: для відпочинку, для розваг дітей, а також для публічних заходів.
Церемонію нагородження учасниць освітнього курсу “Урбаністика” у Києві відвідала Ічнянський міський голова Олена Бутурлим.
“Хочеться, щоб громада розвивалась. І щоб, коли наші захисники повернуться додому, молоді хотілося жити і залишатися в нашій громаді. Міський парк є окрасою нашого міста, його відвідує багато і місцевих жителів, і гостей. І дуже хотілось би, аби проєкт з благоустрою парку дійсно був сучасним і комфортним”, — зазначила вона.
Під час події також відбулись дві панельні дискусії на теми інклюзивності українських просторів та залучення молоді до процесу відбудови України. Участь в обговореннях взяли представники та представниці організації IREX, яка втілює програму USAID "Мріємо та діємо", ООН Жінки, комунікаційної компанії TRUMAN, Посольства Республіки Польща в Україні, Міністерства цифрової трансформації та Міністерства молоді та спорту.
Роздивитися 3D-моделі проєктів учасниць освітнього курсу “Урбаністика” можна за посиланням. Невдовзі найкращі роботи доопрацюють професіонали і після цього вони будуть запропоновані місцевим громадам для реалізації. Саму ж “Урбаністику” трансформують у онлайн-курс, який зможуть переглянути всі охочі. Слідкувати за активностями, пов’язаними з проєктом, можна в соцмережах STEM is FEM — Instagram та Facebook.
Проєкт освітній курс "Урбаністика" втілюється в межах програми “Мріємо та діємо”, що впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціально ївідповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом(IRI) та Zinc Network.
Останні новини Чернігівщини
Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06
Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43
28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.
Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40
В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.
СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30
Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.
Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29
Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.