Викрадення майна на 1,4 млн грн: на Чернігівщині оголошено про підозру організованій злочинній групі крадіїв
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури встановили причетність фігурантів до 13 епізодів злочинної діяльності, 10 з яких — у складі організованої злочинної групи.
В ході розслідування поліцейські встановили, що 40-річний мешканець м. Ніжин створив угруповання, аби «покращити матеріальне становище» та погасити накопичені борги. Спільниками організатора стали двоє його земляків, віком 41 та 39 років.
Зловмисники підшукували осіб і магазини зі значними фінансовими прибутками та ретельно планували кожен злочин. У ході планування злочинів фігуранти використовували засоби для відстежування руху транспортних засобів та інші пристрої. Також вивчався графік роботи та особистого життя потерпілих.
викрадення майна на 1,4 млн грн: на чернігівщині оголошено про підозру організованій злочинній групі крадіїв
Аби скоїти крадіжку з помешкання одного з потерпілих, затримані підпалили дачний будинок чоловіка. Це змусило господаря мерщій поїхати на дачу, що дозволило фігурантам безперешкодно потрапити до помешкання, де він зберігав цінні речі. Також члени угруповання планували викрасти з помешкання жінки кошти, отримані як матеріальну допомогу за загибель родича-військовослужбовця.
29 грудня оперативники обласних управлінь стратегічних розслідувань та карного розшуку, слідчі слідчого управління спільно з ніжинськими колегами, за підтримки полку поліції особливого призначення затримали фігурантів одразу після викрадення 130 тисяч гривень та коштовностей з квартири. За результатами проведення 20 обшуків за місцями їх мешкання правоохоронці вилучили автомобілі, засоби, які могли бути використані під час крадіжок, пістолети з набоями, антикварні монети та інші цінності.
Під час слідства поліцейські зібрали докази причетності фігурантів до 13 злочинів, у тому числі до 10 крадіжок, вчинених у складі організованої злочинної групи. Загалом крадії заволоділи майном майже на 1,4 мільйона гривень. Також правоохоронці встановили структуру злочинного угруповання та розподіл ролей між усіма його членами.
викрадення майна на 1,4 млн грн: на чернігівщині оголошено про підозру організованій злочинній групі крадіїв
28 квітня слідчі Слідчого управління Головного управління Нацполіції в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури оголосили фігурантам про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за низкою статей Кримінального кодексу України. Зокрема, це:
ч. 1 ст. 14 ч. 5 ст. 185 — готування до вчинення кримінального правопорушення, а конкретно — до крадіжки в особливо великих розмірах або у складі організованої злочинної групи;
ч. 5 ст. 185 — крадіжка, тобто таємне викрадення чужого майна, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою;
ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 194 — вчинення організованою злочинною групою умисного знищення або пошкодження майна, заподіяне шляхом підпалу, вибуху або іншим загальнонебезпечним способом.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Крістіна Опанасенко — бронзова призерка Кубка Європи з дзюдо серед юніорів у Познані 13:24
У Познані (Польща) завершився Кубок Європи з дзюдо серед юніорів до 21 року - Poznan Junior European Cup 2026.
Поліцейський з Чернігівщини став чемпіоном України з кікбоксингу 12:26
Наприкінці березня в Києві відбувся Чемпіонат України з кікбоксингу ISKA. Він зібрав близько 700 спортсменів з 22 областей України. Водночас ці змагання стали відбірковим етапом до Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу, що відбудуться цього року в Німеччині та Іспанії відповідно.
Маємо спільними зусиллями забезпечити безперебійний зв’язок в обласному центрі: Сергій Зенченко – на зустрічі з мобільними операторами та комунальниками 11:44
Стабільна робота екстрених служб та критичної інфраструктури обласного центру, а, як наслідок, і безпека чернігівців, особливо у разі тривалих відключень світла, залежить від безперебійної роботи мобільного зв’язку та інтернету.
Поліція Чернігівщини інформує: з 1 квітня встановлено нерестову заборону на вилов водних біоресурсів 11:22
З метою створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів відсьогодні на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається традиційна весняно-літня нерестова заборона.
Ігор Соловей — призер міжнародного турніру зі стрільби у Вроцлаві 10:47
У польському Вроцлаві завершились міжнародні змагання зі стрільби кульової 15TH GRAND PRIX OF WROCŁAW AND LOWER SILESIA, що тривали з 25 по 29 березня.