Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 грудня, 00:07:27

Шукатимуть наркотики, вибухівку та людей: у Чернігові кінологічний центр Нацполіції взяв 6 цуценят на навчання

19.04.2023   10:23Агенцiя

Шукатимуть наркотичні засоби, вибухівку і розшукуватимуть людей. Кінологічний центр головного управління національної поліції в Чернігівській області взяв шість цуценят для підготовки виконання завдань. Під час активних бойових дій службові собаки через пережитий стрес втратили можливість виконувати завдання, а тому була потреба почати виховувати молодих.

Маленьку Челсі навчають пошуковій роботі. Вона за запахом має виводити поліцейських на слід.
"Зараз робиться висхідна точка умовного супротивника. Службова собака буде вчитися нюхати її. Висхідна точка робиться на м’ясі, а потім буде апартувальний предмет".

А бельгійській вівчарці малінуа Ваканді п'ять місяців і вона проходить соціалізацію. Далі її вчитимуть затримувати правопорушників.
"Зараз, у віці п'яти місяців, ми з нею всюди. До того сідаємо в тролейбус, поїхали, інші звуки, інші люди, хто звертає увагу, це для собаки важливо. Ближчі п'ять-вісім кілометрів ми все вже обходили. Центральний ринок, магазини такі не пускають", — розповідає інспектор-кінолог з пошуку вибухівки та зброї кінологічного центру Дмитро Страдомський.
Це роблять для того, щоб жоден чинник в майбутньому не відвернув увагу собаки від виконання завдання, каже Дмитро Страдомський.

"Щоб не сталося так, що умовний злочинець палкою вдарив, собака злякалася, не відпрацювала. В цих прикладах собака повинна працювати на 100%. Собака повинна постійно вдосконалюватись, так, як і людина. Постійно чомусь навчатись, постійно вдосконалюватись. Не тільки у затриманні, по пошуку. Постійно собаку потрібно тримати в певному тонусі, щоб вона хотіла працювати".
Кінолог розповідає, що відпрацьовують собаки зазвичай, коли є вже певна загроза або людині, або поліцейському.

"Це зазвичай буває, що там грабіж, якісь затримання. В реальному житті, якщо особа чинить опір, тобто чи намагається застосувати зброю, чи втікає. В реальній службі, працюючи, їздивши на семінари, розмовляючи з працівниками СБУ, собака діє на всі 100%".

Загалом у в кінологічному центрі головного управління Національної поліції в Чернігівській області з’явилося шестеро цуценят. Вони приїхали до Чернігова з Хмельниччини, оскільки була потреба у службових собаках.

"Під час бойових дій деякі наші собаки втратили можливість якісно працювати. Вони пережили стрес, це були вибухи, тому в деяких випадках вони лякаються і якісно не можуть далі працювати. Це слідова робота, пошук наркотичних засобів, пошук вибухівки, пошук трупів, людських залишків, це теж є зараз актуально. В цих напрямках і будемо готувати", — розповів заступник начальника кінологічної служби Євгеній Дмитренко.
4-місячного лабрадора Сіріуса будуть готувати до пошуку наркотичних речовин.
Молодший інспектор-кінолог Наталія Бруй каже, що у лабрадорів дуже гарні носові пазухи, вони дуже добре чують запахи.
"Спочатку перше, що треба робити, це соціалізація, це привчання цуценяти до навколишнього середовища, до людей, до місцевості, до інших собак. Все відбувається у формі гри, навчання також у формі гри. Тобто, навчаємо ми все на апортерувальному предметі, це улюблена іграшка. Іграшка підкладається до, так сказати, імовірних запахів, імітаторів, і собака просто буде шукати свою іграшку".

suspilne.media

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини