Поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар в Інтернеті тільки після його отримання
Поліцейські наполегливо рекомендують мешканцям Чернігівщини бути обачними під час покупок в соцмережах. Не перераховуйте кошти у якості передоплати за товар, у наявності якого ви не пересвідчилися на власні очі.
Вчора до поліції звернулась 34-річна мешканка Чернігова, яка повідомила, що постраждала від шахрайських дій невідомої особи. В соцмережі жінка знайшла оголошення на новоствореній сторінці, де пропонували продаж тюльпанів оптом за ціною, що значно нижча за ринкову.
«Продавець» попросив якнайшвидше перерахувати на банківський рахунок передоплату за товар. Потерпіла погодилась і відправила незнайомцю понад 22 тисячі гривень. Після цього невідомий надав адресу в Київській області, де жінка нібито може забрати свій товар. Однак, приїхавши туди, потерпіла виявила, що за адресою відсутній вказаний склад квітів. «Продавці» ж перестали виходити на зв'язок.
Зрозумівши, що її ошукали, потерпіла звернулась по допомогу до поліції.
Того ж дня до поліції звернулася мешканка Прилук, яка на сайті безкоштовних оголошень знайшла повідомлення про продаж цуценят породи «Йоркширський тер’єр». «Продавець» запевнив жінку, що може передати цуценя з іншої області рейсовим автобусом, якщо вона заздалегідь надішле передоплату. Потерпіла погодилась та відправила на банківські картки невідомих осіб кошти у сумі майже 7000 гривень. Після чого зв'язок з «продавцем» обірвався, замовленого цуценяти жінці не доставили.
За обома фактами поліцейські відкрили кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція Чернігівської області закликає громадян: щоб не потрапити на гачок шахраїв, розраховуйтеся за товар лише тоді, як отримаєте і особисто оглянете його. Особливу недовіру має викликати надміру привабливий зміст оголошень.
Поліція Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює 11:19
А це тому, що підприємиця Оксана Труш скористалася програмою «Енергопідтримка для ФОП», за якою отримала безповоротну фінансову допомогу від держави. Каже: «Я намагаюся використовувати кожну можливість, аби бізнес працював. Кошти пішли на закупівлю пального – і це на сьогодні дієва підтримка для підприємців».
Ветерани поліції Чернігівщини вибороли призові місця на спортивних змаганнях 10:14
Днями відбувся Всеукраїнський турнір зі стронгмену «Сильні України». Серед 280 учасників – ветерани поліції Чернігівщини: помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики Вадим Довгошей та ветеран-спецпризначенець Антон Душко.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:13
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечна подія, а саме: 1 пожежа.
4 березня: цей день в Україні і світі 09:11
День 1470 Російська агресія - Day 1470 Russian aggression
Протиправно заволодів державними коштами під час ремонту пожежного депо: судитимуть директора підприємства 12:59
Прокурори Прилуцької окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами.