Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 грудня, 00:20:55

Відчути себе орнітологом: у Новгороді-Сіверському святкували День птахів і навчали бердвочингу

04.04.2023   20:07Агенцiя

1-2 квітня 2023 року за ініціативою Новгород-Сіверського історико-культурного музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» в Парку імені Тараса Шевченка відзначили Міжнародний день мігруючих птахів. Учасники Мережі інформаційно-рекреаційних центрів підтримки природно-заповідних територій «Шлях», створеної Українською природоохоронною групою за сприяння ПРООН в Україні та Уряду Швеції, отримали навички спостереження за птахами (бердвочингу) та поділилися планами щодо розбудови туристичної галузі регіону на природоохоронних територіях.

Ідея зустрічі виникла під час тренінгу для учасників Мережі «Шлях». Екологічний туризм, спостереження за птахами та дослідження історичних ландшафтів – незвична справа для закладів культури, тому з організацією заходу допомогли фахівці НПП «Деснянсько-Старогутський» та Гетьмаського НПП.

Для участі в заході зібралися представники та представниці осередків Мережі «Шлях» із Тростянця, Куземина, Середина-Буди, Землянки, Воргола та Вирівки з метою обміну досвідом щодо організації та проведення екскурсій із елементами орнітології на природоохоронних територіях. Під час зустрічі осередкам Мережі з Новгорода-Сіверського та Середина-Буди передали комплект обладнання – біноклі та фотоапарати з аксесуарами для проведення екскурсій.

Навчання проводив професійний орнітолог із НПП «Деснянсько-Старогутський» Сергій Галущенко. У парку Шевченка, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення, добре представлені дуплогніздні птахи – повзики, підкоришники, синиці. Також можна побачити зябликів і зеленяків. Над Десною в біноклі спостерігали крижнів, прислухалися до шлюбних співів припутнів.

Учасник заходу, волонтер Сергій Моторний не приховує вражень від птахоспоглядання: «Вперше після школи, коли розвішували шпаківні, святкував День птахів у Новгороді-Сіверському на березі Десни, яка вийшла з берегів. Було напрочуд цікаво, краєвид неймовірний!».

Наступного дня навчання продовжили з колегами з громадської організації «Деснянська ліга натуралістів». Екскурсію проводив геоботанік Української природоохоронної групи, організатор зустрічі Сергій Панченко, який переконаний, що подібні заходи сприятимуть розвитку туризму в регіоні: «Заплава Десни − важливий міграційний коридор для птахів. Уявіть! Великі зграї гусей пролітають над річкою, що вийшла з берегів, − це грандіозне видовище. Для давнього міста, на північних околицях якого починається Деснянський біосферний резерват, це ще одна туристична атракція. Добре, що місцевий музей-заповідник підтримує цей напрям туризму, робить дієві кроки для його ширшого запровадження».

Дводенні навчання завершилися екскурсією від заступниці директора музею-заповідника по науці Олени Радченко територією Новгород-Сіверського Спасо-Преображенського монастиря.

Учасники та учасниці Мережі «Шлях» отримали інформацію про стан реалізації проєкту, обмінялися планами, науковими та методичними виданнями й буклетами з популяризації орнітології.

«Шлях» − це мережа інформаційно-рекреаційних центрів підтримки природно-заповідних територій на північному сході України, створена громадською організацією «Українська природоохоронна група» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Швеції. Мережа є одночасно підґрунтям для співпраці, туристичним маршрутом і платформою для розширення.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UNRPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Тетяна Шаміна,
комунікаційниця Української природоохоронної групи

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини