Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 29 травня, 06:17:09

Про розвиток сімейних форм виховання в області — на координаційній раді у справах дітей

31.03.2023   12:19Агенцiя

Як влаштувати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, а також про стан розвитку послуги патронату над дитиною в області, говорили 30 березня на розширеному засіданні координаційної ради у справах дітей.

Провела його заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк.

    «На сьогодні в області нараховується близько двох тисяч сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На жаль, 163 дитини ще й досі потребують влаштування до сімейних форм виховання. Це ті питання, які ми маємо спільно відпрацьовувати і контролювати. Попри війну, ми будуємо наше майбутнє. А хто ж його забезпечить, як не наші діти…» — зазначила Жанна Шерстюк.

Варто зазначити, що Служба у справах дітей постійно проводить роботу щодо пошуку кандидатів у патронатні вихователі. Зокрема, цьогоріч в Бахмачі створено  сім’ю патронатного вихователя,  ще з однією родиною з  Ніжина, яка пройшла навчання, буде підписано договір найближчим часом.

Всього ж в області діє 10 сімей патронатних вихователів у восьми територіальних громадах. У 8 родинах перебуває 17 дітей,  дві родини з Бахмача та Борзни — готові прийняти малечу. До слова, минулого року до цієї форми було влаштовано 35 дітей (з початку запровадження послуги на Чернігівщині — з 2017 року, нею скористалася 141 дитина).

Для подальшого розвитку послуги патронату учасники засідання вирішили посилити інформаційну кампанію щодо її суті та змісту.

Серед проблемних моментів у сфері загалом начальник Служби у справах дітей ОВА Людмила Зеленько назвала те, що кандидати в прийомні батьки зазвичай хочуть усиновити маленьких дітей, до 5 років. Це не відповідає наявній базі в області.

Не менш важливими є питання кадрового забезпечення та навантаження на соціальних працівників, які займаються супроводженням прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Оскільки кількість категорій, які підлягають супроводу і моніторингу тільки збільшується, навантаження на соціальних працівників дуже велике.

За результатами засідання було прийнято рішення щодо проведення дієвого контролю за станом утримання, навчання та виховання сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомних сім’ях. Крім того, необхідно організувати попередню роботу щодо аналізу перспектив влаштування у сім’ї дітей, відносно яких існують ризики отримання статусу позбавлених батьківського піклування. Обов’язково — ефективний супровід сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей та ДБСТ для подолання проблем з вихованням дітей.

Нагадаємо: сімейні форми виховання залишаються пріоритетними для держави. Відповідні ініціативи активно підтримує перша леді Олена Зеленська.
 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Як пережили російську облогу чернігівські музеї? 10:35

Про те, як живуть музеї Чернігівщини рік після повномасштабного вторгнення — читайте у колонці Олі Носко для Суспільне Культура

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до  військової служби

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до військової служби 10:32

Під час проведення ревізії у Військовій частини А2995 за період з 01.01.2022 по 31.12.2022, встановлено низку порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів та інших порушень фінансової дисципліни на загальну суму понад 9 млн грн, а також неефективних управлінських рішень на суму майже 3 млн грн.

26 травня: Цей день в Україні і в світі

26 травня: Цей день в Україні і в світі 10:25

ДЕНЬ 457 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 457 RUSSIAN AGRESSION

На Новгород-Сіверщині браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 300 тис.грн 15:03

24 травня 2023 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Сектору водної поліції ГУНП області на водоймах Новгород-Сіверського району викрито два грубих порушення Правил рибальства.

Увага! Зміни: вулицю Любецьку перекриють до перетину з вулицею Широкою 14:45

Термін перекриття з 08:00 год 5 червня по 20:00 год. 1 жовтня 2023 року. Відповідне рішення погоджене на виконкомі Чернігівської міської ради сьогодні, 25 травня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини