Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:58:08

Бігли забіг, стрибали й підтягувалися: у річницю загибелі захисника Віталія Трухана у Чернігові провели турнір

14.03.2023   10:22Агенцiя

У Чернігові провели турнір присвячений пам’яті Віталія Трухана "Біжу за Біцуху". Цей турнір провели у річницю загибелі захисника. 12 березня 2022 року Віталій Трухан загинув у бою, захищаючи Маріуполь.

Змагання провели у 15 ліцеї, саме тут навчався "Біцуха".
Віталій сам займався бігом і багато часу приділяв спорту, каже його друг Олександр Тарнавський. Він пішов захищати країну, коли навчався на другому курсі. Це було одразу після Революції Гідності. В полку "Азов" він був головним сержантом та навчав новобранців. Його посмертно нагородили орденом “За мужність”.

"Він завжди своїм прикладом показував бійцям, як потрібно виконувати фізичні вправи. Це його відрізняло від багатьох командирів. «Біцуха» був прикладом, бо він показував бійцям як треба, показував високу планку. Хотілося б, щоб його пам’ятали, щоб молодь прагнула до того рівня", — розповів друг Віталія Олександр Тарнавський.
Чернігівець Віталій Трухан загинув у бою за Маріуполь. Йому було 27 років. Після деокупації Чернігівщини його дружина Марина Боднар і двоє синів переїхали жити до Чернігова, де навчався і виріс "Біцуха".
Тіло Віталія досі не повернули в Україну, родина чекає, коли зможе поховати й попрощатися з ним.
"Це дуже важкий і довготривалий процес, оскільки обмін тілами триває, так як і триває обмін чоловіків, які в полоні, і гарантії, як саме та сторона повертає тіла і хто там присутній, це дуже важко ідентифікувати, і треба очікувати ДНК", — каже Марина Боднар.
У ліцеї, де навчався Віталій Трухан, намалювали мурал з його портретом. А турнір, присвячений його пам’яті, планують зробити щорічним.

"Коли ми проходимо, я буду відвертою, я кожного ранку вітаюся з Віталіком, а ввечері, коли йду, кажу йому до побачення", — говорить директорка шкільного музею Валентина Руденок.

"Він був нашим випускником, був Героєм, який боронив наше життя, нашу можливість зараз навчатися, нашу можливість ходити вулицями, він боровся за незалежність своєї України й віддав життя за все те, за що боровся", — розповіла учениця ліцею №15 Аліна Омельянюк.

У шкільному музеї в ліцеї №15 влітку створять залу присвячену пам’яті захисниками, які віддали життя, захищаючи Україну.

"Можливо, все ж таки там десь всередині глибоко є сотий і тисячний відсоток того, що це сталася помилка і він повернеться. Я давала собі рік, що якщо за рік він не з'явиться і не дасть про себе знати, то тоді це точно так. Сьогодні саме ця дата, змиритися з цим дуже важко. Але з цим доведеться жити далі", — розповіла Марина Боднар.

suspilne.media

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.