Міжнародний медичний корпус розглядає проєкти відновлення медзакладів області
Наприкінці минулого тижня представники Міжнародного медичного корпусу (ММК) відвідали обласну лікарню, де за кошти організації відремонтовано приміщення фтизіатричного відділення. На цьому ММК зупинятися не збирається: варіанти подальшої співпраці медична координаторка в Україні Мішель Гоннет та координатор в Чернігівській області Ендрю Раян обговорили із заступницею начальника ОВА Жанною Шерстюк і начальником Управління охорони здоров’я ОВА Андрієм Лінником.

Представники ММК наголосили, що наразі у фокусі фінансування — заклади, які функціонували до повномасштабного вторгнення. Тобто, відновлення того, що вже працювало: все, що пошкоджено під час військової агресії або вкрадено, організація готова компенсувати. Якщо мова про створення чогось нового чи закупівлю обладнання, якого не було, — це інша історія.
Така позиція пов’язана з тим, що перші місяці роботи в Україні ММК використовував кошти приватних фондів. Зараз же фінансові ресурси обмежені — лише від урядових організацій США, Канади і Європейського Союзу.
«Ми можемо запропонувати низку проєктів, що не перебувають у роботі. Це проєкти відновлювального характеру або ініціативи посилення спроможності медичної галузі області», — зазначила Жанна Шерстюк.
Серед актуальних для Чернігівщини заступниця начальника ОВА назвала відбудову кардіоцентру під центр реабілітації для всіх категорій населення, в тому числі й для учасників бойових дій. Зважаючи на перспективи відновлення у сусідніх регіонах, приміром, Сумщини, подібний заклад зміг би забезпечувати відповідними послугами декілька північних областей.
Не менш важлива і відбудова Обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб, що зазнав руйнувань під час бойових дій. Адже наявних місць — 40 фтизіатричних ліжок — у відділенні обллікарні буде недостатньо через очікувану активізацію роботи у даному напрямі (планується за підтримки ММК відновлення роботи пересувного флюорографа для своєчасного виявлення туберкульозу серед груп ризику у віддалених населених пунктах області). Натомість у приміщенні, що розглядається під відновлення, можна буде облаштувати 80 ліжко-місць. Крім того, воно розташоване на території колишнього обласного протитуберкульозного диспансеру, що відповідає критеріям відбору ММК.
Тема боротьби з туберкульозом, як зауважили координатори ММК, вкрай важлива. У цьому напрямі організація готова співпрацювати й надалі. А ще за активної участі у процесі буде легше обґрунтовувати важливість відповідних довгострокових проєктів в головному офісі.
За словами представників ММК, актуальними залишаються доставлення медичних виробів та препаратів у прикордонні лікарні (є відповідні заявки), тренінги медиків для надання допомоги в умовах війни.
Нагадаємо: Міжнародний медичний корпус — глобальна служба швидкого реагування, яка надає невідкладну медичну допомогу та пов’язані з нею послуги тим, хто постраждав від конфліктів, катастроф і захворювань.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.