Цифровізація мисливської галузі: що змінюється?
На час воєнного стану полювання в Україні заборонено, але це не означає, що розвиток мисливського господарства не відбувається.

Звичайно, першочергово лісівники опікуються тваринами, розширюють та поліпшують умови їхнього існування. Єгері та лісівники регулярно розвозять корми у годівниці та на підгодівельні майданчики, допомагаючи таким чином тваринам пережити «голодний» період та холод, зберегти сили для розмноження, росту молодняка, а також попередити довготривалі міграції у пошуках поживи. У лісових угіддях підгодівлю організовують для шляхетного та плямистого оленів, кабана, козулі, зайця. В польових угіддях підгодовують зайців, фазанів та куріпок.
Також триває робота над цифровізацією послуг у сфері мисливства. Наприкінці 2022 року набрав чинності наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження порядку видачі посвідчень мисливця і щорічних контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання».
Що передбачено?
Тепер громадяни України зможуть отримати адмінпослуги у сфері мисливського господарства та полювання незалежно від їхнього місця реєстрації.
Складання іспитів буде супроводжуватися фото-, відеофіксацією. Тобто максимальна прозорість. У планах — отримати для адаптації програмний продукт для проходження тестування, щоб отримати посвідчення мисливця. Мова йде про програму, яка використовується в сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ під час складання іспитів водія на право керування транспортними засобами.
До речі, громадськість може взяти участь у формуванні екзаменаційних питань до складання іспитів на отримання посвідчень мисливця. Проєкт можна знайти на сайті Держлісагентства.
Крім того, нині фахівці працюють над створенням комплексної системи «Мисливець», що об’єднає в собі всі регіональні бази. Тепер це буде зручна уніфікована платформа.
За інформацією Державного агентства
лісових ресурсів України
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.