Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 05:35:17

Три проєкти з Чернігівщини реалізовуватимуться у рамках Програми з відновлення України

25.01.2023   11:29Агенцiя

Про це йшлося учора на зустрічі першого заступника начальника ОВА Костянтина Мегема з представниками групи технічної підтримки ПРООН щодо реалізації Програми з відновлення України у Чернігівській області.

—   За новою Програмою з відновлення України у 11 регіонах планується реалізувати 84 проєкти з відновлення та будівництва інфраструктурних об’єктів, які забезпечують повноцінне життя в громадах на деокупованих територіях, а також областях, які є опорними. — повідомив Ігор Кістеньов-Кавказький, керівник групи з технічної підтримки. — Загалом на участь у першому відборі від органів місцевого самоврядування та виконавчої влади надійшло 1006 проєктів.

Крім того, найближчим часом будуть узгоджені ще додаткові проєкти у рамках Програми з відновлення України, зокрема з Чернігівської області знаходяться на розгляді — 15.

У першому відборі кошти субвенції будуть спрямовані на відновлення шкіл, дитячих садочків, лікарень, ЦНАПів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення.

Від Чернігівської області Міністерством розвитку громад та територій України відібрано три проєкти, на реалізацію яких у 2023 році заплановано виділення коштів Європейського інвестиційного банку на загальну суму 49 млн гривень.

Проєкти стосуються Новобасанської сільської лікарської амбулаторії та Борзнянського і Дорогинського навчальних закладів. Подання проєктних заявок відбувалось безпосередньо територіальними громадами з урахуванням своїх потреб.

— Обласна військова адміністрація сприятиме подальшому виконанню цих проєктів, оскільки це — відновлення області, та надаватиме всебічну підтримку громадам, — зазначив Костянтин Мегем. — На рівні ж області постійно проводиться робота з пошуку міжнародних і вітчизняних партнерів, донорів з метою залучення позабюджетних коштів для відновлення пошкодженої та зруйнованої інфраструктури населених пунктів, зокрема для Новобасанської громади — для відновлення садочку, школи.

Під час спілкування представники групи технічної підтримки ПРООН зауважили про коригування проєктної документації та підкреслили, що роботи з відновлення мають здійснюватися з урахуванням усіх вимог цивільної безпеки, інклюзивності та енергоефективності.

Наприкінці зустрічі учасники висловили сподівання, що показником вдалої співпраці ПРООН та обласної військової адміністрації будуть повністю реалізовані проєкти по Чернігівській області у рамках Програми з відновлення України.

 
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини