Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 лютого, 14:02:45

Три проєкти з Чернігівщини реалізовуватимуться у рамках Програми з відновлення України

25.01.2023   11:29Агенцiя

Про це йшлося учора на зустрічі першого заступника начальника ОВА Костянтина Мегема з представниками групи технічної підтримки ПРООН щодо реалізації Програми з відновлення України у Чернігівській області.

—   За новою Програмою з відновлення України у 11 регіонах планується реалізувати 84 проєкти з відновлення та будівництва інфраструктурних об’єктів, які забезпечують повноцінне життя в громадах на деокупованих територіях, а також областях, які є опорними. — повідомив Ігор Кістеньов-Кавказький, керівник групи з технічної підтримки. — Загалом на участь у першому відборі від органів місцевого самоврядування та виконавчої влади надійшло 1006 проєктів.

Крім того, найближчим часом будуть узгоджені ще додаткові проєкти у рамках Програми з відновлення України, зокрема з Чернігівської області знаходяться на розгляді — 15.

У першому відборі кошти субвенції будуть спрямовані на відновлення шкіл, дитячих садочків, лікарень, ЦНАПів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення.

Від Чернігівської області Міністерством розвитку громад та територій України відібрано три проєкти, на реалізацію яких у 2023 році заплановано виділення коштів Європейського інвестиційного банку на загальну суму 49 млн гривень.

Проєкти стосуються Новобасанської сільської лікарської амбулаторії та Борзнянського і Дорогинського навчальних закладів. Подання проєктних заявок відбувалось безпосередньо територіальними громадами з урахуванням своїх потреб.

— Обласна військова адміністрація сприятиме подальшому виконанню цих проєктів, оскільки це — відновлення області, та надаватиме всебічну підтримку громадам, — зазначив Костянтин Мегем. — На рівні ж області постійно проводиться робота з пошуку міжнародних і вітчизняних партнерів, донорів з метою залучення позабюджетних коштів для відновлення пошкодженої та зруйнованої інфраструктури населених пунктів, зокрема для Новобасанської громади — для відновлення садочку, школи.

Під час спілкування представники групи технічної підтримки ПРООН зауважили про коригування проєктної документації та підкреслили, що роботи з відновлення мають здійснюватися з урахуванням усіх вимог цивільної безпеки, інклюзивності та енергоефективності.

Наприкінці зустрічі учасники висловили сподівання, що показником вдалої співпраці ПРООН та обласної військової адміністрації будуть повністю реалізовані проєкти по Чернігівській області у рамках Програми з відновлення України.

 
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.