У Чернігові матеріальну допомогу від міста отримають 74 родини з малюками
У січні одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримають 74 мешканки, які зареєстровані і наразі перебувають у Чернігові, на загальну суму 580 тисяч гривень. Виконавчий комітет міської ради 19 січня погодив черговий список таких сімей з немовлятами.
![](/uploads/31900-m.jpg)
Нагадуємо, що кожна родина при народженні дитини має можливість отримати підтримку від міста. Виплати здійснюються в рамках Програми підтримки народжуваності, яка розроблена за ініціативи Чернігівського міського голови і направлена на покращення демографічної ситуації в місті.
Тож, цього місяця такі виплати з бюджету Чернігівської територіальної громади отримають:
46 сімей — по 5 тис. грн на першу дитину — на загальну суму 230 тис. грн;
21 сім’я — по 10 тис. грн на другу дитину — на загальну суму 210 тис. грн;
6 сімей — по 20 тис. грн на третю дитину — на загальну суму 120 тис. грн;
1 сім’ї, в якій народилася четверта дитина — 20 тис. грн.
Повний комплект документів, який розглядається комісією з попереднього вивчення питання надання допомоги при народженні, подається до відділу звернень громадян Чернігівської міської ради не пізніше, ніж через 12 місяців після народження дитини.
Перелік необхідних документів:
заява від імені матері, яка постійно проживає з дитиною та місце проживання якої зареєстровано в реєстрі територіальної громади міста Чернігова;
копія свідоцтва/свідоцтв про народження дитини/дітей (з пред’явленням оригіналів);
копія сторінок паспорту громадянина України, що засвідчують особу матері дитини, та місце її реєстрації з наданням копії витягу із реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи (з пред’явленням оригіналів);
для власників ID-паспорта - копія лицьової та зворотної сторінок та копія витягу із реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи (з пред’явленням оригіналів);
копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, або копія сторінки паспорта з відміткою про відмову громадянина від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків через свої релігійні переконання;
довідка про перебування дитини під наглядом лікаря з медичного закладу або лікаря (фізичної особи – підприємця), що здійснює приватну медичну практику, з яким укладено декларацію.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.