Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 серпня, 08:52:02

14 січня: Цей день в Україні та у світі

14.01.2023   11:43Агенцiя

ДЕНЬ 325 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 325 RUSSIAN AGRESSION

14 січня Всесвітній день логіки та День організації домашнього затишку.

У Тунісі – День революції та молоді, в Індії – міжнародний фестиваль паперових зміїв, в Грузії – День державного прапора.

Православна церква святкує Василя Великого та Обрізання Господнє.

Ще сьогодні за старим календарем перший день нового року.

День святого Василя Великого

Відзначається на честь архієпископа Василя Кесарійського, який жив у четвертому столітті. Він відомий як богослов, автор безлічі проповідей та ідеї іконостасу.

Церковні джерела характеризують Василя Великого як аскета, богослова й вченого, автора кодексу чернечого життя.

Василя Великого вважали за покровителя землеробства, і саме тому в цей день основним обрядом було засівання житла зерном.

Особливість богослужіння в цей день полягає в тому, що Літургія була написана самим святителем. Вона є першою з десяти Божественних літургій, служіння яких встановлено у визначені дні року.

Обрізання Господнє

У Писанні йдеться, що на восьмий день від Різдва Святе Немовля було обрізано і названо ім'ям Ісус, яке означає "Спаситель".

Ще цього дня:

1946 – Генасамблея ООН обрала Українську РСР членом Економічної та соціальної ради ООН;

1953 - У Гельсінкі (Фінляндія) у змаганнях на першість світу зі швидкісного бігу на ковзанах абсолютним чемпіоном світу став українець О. Гончаренко;

1980 – Генеральна Асамблея ООН засудила інтервенцію СРСР до Афганістану та ухвалила резолюцію, якою вимагала "негайно, безумовно і повністю вивести війська з Афганістану".

1989 – Долаючи опір комуністичного керівництва та промосковських сил відбулися Установчі збори Донецького обласного Товариства української мови ім. Т. Шевченка. Незабаром обласна організація була представлена понад 60 міськими, районними та сільськими осередками та налічувала близько 3000 членів;

1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з Мексикою;

2004 – Після близько 500-річної перерви прапор "п'яти хрестів" став державним прапором Грузії. Раніше він був відомий як прапор грузинського королівства;

2005 - Космічний зонд "Гюйгенс" здійснив вдалу посадку на поверхню Титану;

2010 - Годинник Судного дня переведено на одну хвилину назад.

Іменини: Василь, Федот, Петро, Григорій, Богдан, Микола.

Останні новини Чернігівщини

Отримано чергову партію генераторів для посилення енергетичної стійкості 16:14

Чернігівська територіальна громада отримала партію генераторів для посилення енергетичної стійкості міста. 17 генераторів потужністю від 50 до 200 кВт будуть розподілені між підприємствами критичної інфраструктури та соціальними об’єктами громади.

Поліцейські Чернігівщини нагадують громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм 15:33

Інспектори ювенальної превенції спільно з поліцейськими водної поліції Чернігівщини провели профілактичний захід поблизу водойм у Чернігові.

Від 100 тисяч на старті до 2,5 мільйона гривень на розвиток: програма «Власна справа» оновлює можливості для підприємців 15:12

Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».

У Чернігові завершено заміну ділянки тепломережі на вул. М. Загривного 14:28

Випробування на міцність тепломережі по цій вулиці цьогоріч не пройшли — щорічна перевірка тиском виявила витік.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 13:58

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини