Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 квітня, 11:06:37

Судові охоронці Чернігівщини запобігли пронесенню до судів майже 8000 заборонених предметів

13.01.2023   10:41Агенцiя

7971 небезпечний предмет було виявлено у відвідувачів органів системи правосуддя Чернігівської області впродовж ІІ півріччя 2022 року.

Це майже в 13 разів більше ніж у ІІ півріччі 2021-го. Проте жодна із таких речей не потрапила до судів завдяки пильному оку співробітників Служби судової охорони.
Попередження пронесення до судових установ заборонених предметів є одним з найважливіших напрямків роботи судових охоронців, особливо з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну.
-                     Враховуючи воєнний стан і те, що наша область є прикордонною, пильність і увага - вкрай необхідні якості судового охоронця. Під час несення служби, окрім ретельної перевірки документів і речей відвідувачів, звертаємо увагу на нетипову поведінку громадян, сторонні предмети, залишені у приміщеннях судів, на все, що може свідчити про злочинні наміри. Адже мінімізація ризиків терористичних та інших загроз безпеці учасників судових процесів, врегулювання конфліктних ситуацій – це наш обов`язок, -  відмітив начальник територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області полковник Служби Олександр Рибак.
Статистика за 2022 рік показала суттєве збільшення відвідувачів, які мали при собі вогнепальну зброю та набої до неї. Якщо в ІІ півріччі 2021 року було виявлено лише 1 одиницю вогнепальної зброї, то рік по тому – 344. Кількість виявлених набоїв збільшилась у 118 разів. При тому, що в мирний час співробітники Служби у більшості випадків фіксували спроби пронесення колюче-ріжучих предметів.
Так, у переліку предметів, що виявлялися в ході здійснення контрольно-пропускного режиму протягом липня-грудня 2022 року:
-         366 одиниць зброї (вогнепальна, газова, пневматична зброя, пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовою кулею);
-         6643 набоїв;
-         821 колюче-ріжучий предмет (ножі, викрутки, ножиці тощо);
-         124 балончики, споряджених речовинами сльозогінної та дратівливої дії;
-         16 електрошокових пристроїв;
-         1 граната.
Найбільше заборонених речей виявили у Деснянському районному суді м. Чернігів – 2626 одиниць. Далі йдуть Новозаводський районний суд м. Чернігів  і Чернігівський окружний адміністративний суд - 1274 і 946 предметів відповідно.
 

Загалом впродовж ІІ півріччя 2022 року в установах системи правосуддя, охорону яких забезпечують співробітники Служби судової охорони у Чернігівській області, відбулося 34607 судових засідань (з початку 2022 року - 51634). Через пости пропуску та охорони пройшло 67546 громадян (з початку 2022 року -106639).
Нагадаємо, відповідно до законодавства судова охорона забезпечує пропуск громадян до приміщень органів та установ системи правосуддя. Співробітники Служби мають право вимагати пред'явлення документа, що посвідчує особу. Також під час організації пропускного режиму вони мають право візуально оглядати речі відвідувачів, у т.ч. використовуючи металодетектор. Згідно правил, прохід до суду із предметами, які можуть становити небезпеку для оточуючих, заборонений. Відвідувачі можуть їх залишити у спеціальних камерах схову в суді.

Довідка:
Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах. Служба підзвітна та підконтрольна Державній судовій адміністрації України.
Територіальне управління Служби судової охорони у Чернігівській області було створене 11 березня 2020 року. Основними завданнями ТУ ССО у Чернігівській області є: контроль та організація практичних заходів, спрямованих на підтримання громадського порядку в судах, недопущення і припинення проявів неповаги до суду, охорона приміщень судів, органів та установ системи правосуддя, забезпечення у суді безпеки учасників судового процесу, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду.


За додатковою інформацією звертатися
ПрессекретарТУ ССО у Чернігівській області
Наталії Свириденко
Тел.: +380 93 049 37 88
E-mail: nutssv@gmail.com
https://www.facebook.com/ssotuchernigiv

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:19

Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 8 пожеж та 1 іншу небезпечну подію. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

30 нових робочих місць у Ніжині: спільний проєкт ЄС та UNDP 10:10

Ніжин, Україна, 9 квітня 2024 — У місті Ніжин Чернігівської області відкрилося новостворене виробництво з пошиття одягу. Тут зможуть знайти роботу близько 30 мешканців Ніжинської громади, зокрема і внутрішньо переміщені особи.

На Чернігівщині росіяни вбили чоловіка, який віз продукти мешканцям прикордоння: поліція документує воєнний злочин 09:13

Російська армія прицільно обстріляла цивільний автомобіль мешканця Новгорода-Сіверського, який доставляв продукти харчування у прикордонні населені пункти. Внаслідок обстрілу загинув мирний чоловік 1990 року народження.

 У січні-березні цього року до Чернігівської ОДА звернулися більш ніж чотири тисячі громадян

У січні-березні цього року до Чернігівської ОДА звернулися більш ніж чотири тисячі громадян 08:29

Упродовж січня-березня 2024 року на адресу Чернігівської обласної державної адміністрації надійшло 2580 звернень (4502 - у відповідному періоді 2023 року, тобто -43%), з них: 2559 – індивідуальних та 21 колективне. Загальна кількість громадян (з урахуванням колективних звернень), що звернулись до облдержадміністрації – 4228.

Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту

Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту 08:26

Наразі в підрозділах морської піхоти актуальними є майже сотня вакансій. Серед них як бойові, так і цивільні професії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини