Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 квітня, 13:00:05

2023-й розпочався з підписання важливої угоди. Відтепер Чернігів та Лаппеенранта — міста-побратими

10.01.2023   16:43Агенцiя

10 січня, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, представляючи інтереси всієї громади, підписав в онлайн-режимі Договір про співпрацю між нашим містом та Лаппеенрантою.

Це місто є кліматичною столицею Фінляндії, піонер у сфері відновлювальної енергетики з населенням близько 72 тис.

Перш, ніж засвідчити Угоду своїми підписами, міський голова фінського міста Кіммо Ярва, поцікавився станом справ у нашому місті.

    — Ситуація досить напружена, але справи робочі. Треба навчати дітей, прибирати місто, треба, щоб працював громадський транспорт, щоб в квартирах була вода, —  сказав очільник Чернігова Владислав Атрошенко.

Після чого сторони обмінялися думками щодо майбутньої співпраці. Точки дотику між двома містами були визначені заздалегідь, ще під час попередніх спілкувань: тривалий розвиток, молодь і освіта, культура, спорт, туризм, співпраця між адміністраціями.

Владислав Атрошенко назвав підписання Угоди історичною подією, яка стане початком довготривалої співпраці, і подякував фінській стороні за проявлену нашому місту підтримку.

    — Чернігів за останні роки показав найбільшу динаміку розвитку серед усіх обласних центрів України. На жаль, наші здобутки та плани були зруйновані російськими окупантами. Тому, попереду ми маємо багато роботи з відбудови. Сподіваюсь, що ваш досвід, як кліматичної столиці Фінляндії та лідера в сфері високих технологій, сприятиме ефективному відновленню та розвитку Чернігова.

    Я впевнений, що попереду у нас плідне партнерство у питаннях відновлювальної енергетики, захисту навколишнього середовища, переробки сміття, екологічного громадського транспорту, а  також в галузях освіти, культури, спорту та туризму, — звернувся до свого колеги Чернігівський міський голова.

Натомість, Кіммо Ярва повідомив, що його місто має давню традицію партнерських стосунків, починаючи ще з 1940 року. Фінляндія тоді знаходилися у стані війни і отримувала підтримку від Швеції. Тому, першим їх партнером і стало шведське місто Еребру. З часом співпраця між ними розширилися на сфери культури та освіти.

    — Вітаємо Чернігів серед наших побратимів. Ви — наше восьме місто. Угодою, яку зараз підпишемо, ми хочемо проявити нашу солідарність та підтримку Вам.

    Лаппеенранта рішуче засуджує воєнні дії, розпочаті росією в Україні, які порушують міжнародні права. Незалежність, суверенітет, самовизначення та територіальні цілісність України потрібно поважати. Угодою про партнерство ми, насамперед, готуємось до того часу, коли наші міста зможуть співпрацювати для відбудови України та добробуту Європи, — сказав під час свого виступу Кіммо Ярва.

Після чого відбулося підписання Угоди. Владислав Атрошенко закликав не чекати завершення війни, а розпочинати співпрацю вже зараз. Також сторони обмінялися запрошеннями дружніх візитів одна до одної. 

Довідково. Містами-партнерами Чернігова є: Габрово (Болгарія), Градець-Кралове (Чехія), Меммінген (Німеччина),  Петах-Тіква (Ізраїль), Прілеп (Північна Македонія), Огре (Латвія), Тарнобжег (Польща),  Жешув (Польща), Ліппеенранта (Фінляндія).

Також на фінальній стадії підписання договорів з німецьким Аахеном і французьким Реймсом

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:19

Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 8 пожеж та 1 іншу небезпечну подію. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

30 нових робочих місць у Ніжині: спільний проєкт ЄС та UNDP 10:10

Ніжин, Україна, 9 квітня 2024 — У місті Ніжин Чернігівської області відкрилося новостворене виробництво з пошиття одягу. Тут зможуть знайти роботу близько 30 мешканців Ніжинської громади, зокрема і внутрішньо переміщені особи.

На Чернігівщині росіяни вбили чоловіка, який віз продукти мешканцям прикордоння: поліція документує воєнний злочин 09:13

Російська армія прицільно обстріляла цивільний автомобіль мешканця Новгорода-Сіверського, який доставляв продукти харчування у прикордонні населені пункти. Внаслідок обстрілу загинув мирний чоловік 1990 року народження.

 У січні-березні цього року до Чернігівської ОДА звернулися більш ніж чотири тисячі громадян

У січні-березні цього року до Чернігівської ОДА звернулися більш ніж чотири тисячі громадян 08:29

Упродовж січня-березня 2024 року на адресу Чернігівської обласної державної адміністрації надійшло 2580 звернень (4502 - у відповідному періоді 2023 року, тобто -43%), з них: 2559 – індивідуальних та 21 колективне. Загальна кількість громадян (з урахуванням колективних звернень), що звернулись до облдержадміністрації – 4228.

Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту

Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту 08:26

Наразі в підрозділах морської піхоти актуальними є майже сотня вакансій. Серед них як бойові, так і цивільні професії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини