Постраждав, але продовжує розвиватися: про агропромисловий комплекс області–2022
Боротися з наслідками повномасштабного вторгнення Чернігівщині доведеться ще не один рік.

Адже три чверті території області було під ворогом, який, тікаючи, залишив багато «сюрпризів»: з початку воєнних дій вилучено вже понад 49 тисяч вибухонебезпечних предметів. І це далеко не кінець.
Активні бойові дії, зокрема, неабияк вплинули на розвиток аграрного сектору регіону: викрадено, знищено, пошкоджено майно 61 суб’єкта господарювання агропромислового комплексу області, в тому числі 54 сільськогосподарських підприємств. Орієнтовна сума збитків становить 2,8 млрд грн.
Крім того, у 2022 році валова продукція сільського господарства зменшилась на 30%, а через великі залишки зернових на складах в області залишається незібраним 15% площ кукурудзи. Поголів’я корів зменшилось на 1,1%, а виробництво молока — на 4,4%.
Попри всі труднощі, аграріям, в тому числі й завдяки роботі рятувальників, вдалося неймовірне – засіяти понад 90% площ.
Зі здобутків:
- в області вже зібрано 3 млн тонн зернових;
- аграрний комплекс налічує 1291 діючий суб’єкт господарювання, в тому числі 572 фермерські господарства;
- на території області у галузі з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів працює понад 100 підприємств;
- у сільськогосподарських підприємствах поголів’я свиней збільшилось на 10,1%;
- за січень-листопад минулого року сільськогосподарськими підприємствами вирощено 28,1 тис. тонн м’яса худоби та птиці, що на 2,6% більше відповідного періоду 2021 року;
- підприємства агропромислового комплексу не тільки забезпечили продовольчу безпеку держави, а й за 11 місяців 2022 року сплатили до державного бюджету понад мільярд гривень (18% загальнообласної суми), до місцевого – 1,311 млрд грн (16,6%) податків і зборів.
Зазначимо, що під час воєнного стану держава не залишила сам на сам зі своїми проблемами місцеві агропідприємства. Зокрема:
- 1217 фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції отримали 56,7 млн грн за спецдотаціями та субсидіями;
- 153 господарства області в межах міжнародної підтримки отримали 3380 рукавів для зберігання зерна загальною місткістю 676 тис. тонн;
- виділено більш ніж 30 млн грн на розвиток переробних підприємств (сім заявників) та майже 10 млн грн одному переможцю грантової пропозиції на розвиток садівництва та вирощування ягідних культур;
- 3,4 млрд грн — за програмою кредитування «5-7-9%».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.