Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:36:39

В обласному центрі запрацювала перша «кризова кімната»

25.11.2022   09:17Агенцiя

Кімнату кризового реагування для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, відкрили сьогодні у Чернігові. Ініціативу спільно реалізували обласна військова адміністрація, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA Ukraine), БФ «Ініціатива», ГО «Ліга ділових і професійних жінок України» за фінансової підтримки компанії Avon Cosmetics Ukraine. Цього ж дня було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Фондом ООН у галузі народонаселення та Чернігівською ОВА.

Проблемами людей, які потерпають від насильства, досі займався обласний центр соціально-психологічної допомоги, що діє на Чернігівщині вже майже 16 років. До слова, нині тут тривають відновлювальні роботи — приміщення центру було пошкоджене під час бойових дій у березні.

    «Завдяки нашим партнерам ми маємо можливість вийти на якісно новий рівень надання допомоги жителям області, які постраждали від насильства. Адже започаткування в межах діяльності центру нової служби — «кризової кімнати» — це ще один вагомий крок на шляху розбудови механізму відповідної комплексної допомоги в нашому регіоні», — наголосив заступник начальника ОВА Дмитро Іванов під час тематичного круглого столу за участі партнерів та представників дотичних структур.

У кімнаті кризового реагування можна отримати прихисток від кривдників, включаючи перебування разом з дітьми, а також психологічну та юридичну допомогу.

Осередок захисту створений з дотриманням міжнародних стандартів. Тут зроблений ремонт, проведено оснащення меблями та побутовою технікою, дотримані норми інклюзивного проживання.

    «Завдяки “кризовій кімнаті” постраждалі від гендерно зумовленого насильства можуть отримати більш широкий спектр послуг. Надзвичайно важливо, що цю підтримку ми надаємо у тісній співпраці з урядом та місцевою владою», — підкреслив заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, координатор з надзвичайних ситуацій Мустафа Елканзі. Він додав, що створюючи подібні сервіси, UNFPA надає підтримку у покритті певних прогалин, що можуть наразі існувати. В жодному разі не йдеться про заміщення діяльності державних органів і створення їм паралельних систем.

Новостворений заклад одночасно може прийняти до 10 осіб. Він містить дві житлові кімнати, одну — для приготування їжі, а також кімнату для роботи з психологом, юристом, фахівцем із соціальної роботи.

Потрапити у «кризову кімнату» можна за скеруванням уповноваженого підрозділу органу Нацполіції та обласного центру соціально-психологічної допомоги. Термін цілодобового перебування складає від 10 до 20 діб. Це час потрібний для розуміння проблеми та пошуку рішень.

Право на влаштування до кризової кімнати мають:

– повнолітня постраждала особа;

– особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі;

– дитина у разі її прийняття до кризової кімнати разом з матір’ю або особою, яка її замінює.

Довідково. Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами UNFPA працює у 150 країнах. Зокрема в Україні — з 1997 року.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.